ru ua

Ігор Луценко: Справа Кацуб є тестом на профпридатність для МВС

Ситуація, яка склалася навколо колишніх керівників НАК "Нафтогазу України" Сергія та Олександра Кацуб пов'язана з тим, що голові Міністерства внутрішніх справ (МВС) Арсену Авакову необхідно показати результати роботи з розслідування злочинів колишньої влади. Про це заявив народний депутат України, член комітету парламенту з питань протидії корупції Ігор Луценко.

"За логікою, всі ці речі, які їм (Кацубам, - ред.) інкримінують, повинні були звучати вже давно. У мене немає якогось особливого пояснення, чому це відбувається тільки зараз. Виробництво по тому ж Бакуліну (екс-голова НАК "Нафтогаз України") Генпрокуратура відкликала з Міністерства внутрішніх справ. Що відбувається зараз? Можливо, це спроби Авакова затвердити якісь свої позиції в цій ситуації. Міністерству внутрішніх справ потрібно нагадати про свою профпридатність ", - вважає парламентарій.

При цьому депутат не впевнений, що судовий процес завершиться обвинувальними вироком.

"Оскільки етап доведення до суду і судових перипетій - це 100-відсотковий контроль прокуратури. Тобто, якщо збирати матеріал і розслідувати МВС може більш-менш самостійно, то власне представництво в судах безпосередньо здійснює прокуратура. Тому я не можу робити в короткостроковій перспективі якісь позитивні прогнози, тому що зазвичай такі речі досить ефективно обходяться через якісь політичні домовленості", - вважає Луценко.

Нагадаємо, як повідомлялося в українських ЗМІ, Печерський суд задовольнив клопотання правоохоронців, дозволивши взяти під варту братів Сергія та Олександра Кацубу (синів депутата Володимира Кацуби, - ред.), які займали керівні посади в НАК "Нафтогаз України". Зазначалося, що сім'я Кацуб перерахувала "фірмі-прокладці" майже 300 мільйонів державних коштів за дослідження родовищ нафти і газу в Чорному морі. Гроші були переведені в готівку, досліджень фірма не проводила. Тим часом, за даними ЗМІ, держпідприємство використовувало інформацію, отриману від російського дослідницького підприємства. Підкреслюється, що 25 вересня 2015 МВС висунуло Кацубі звинувачення у скоєнні посадового злочину, що передбачає покарання в вигляді позбавлення волі терміном до 12 років.

Батько братів Кацуб - Володимир Кацуба - є народним депутатом - членом групи партії "Відродження". На думку політолога Вадима Карасьова, затримання синів стане прологом для відкриття справи і проти старшого Кацуби, якого можуть позбавити депутатської недоторканності.