ru ua

Грузія, Азербайджан і Туреччина домовилися завершити будівництво залізниці Баку-Тбілісі-Карс в 2013 році

У Батумі (Грузія) відбулася зустріч глав МЗС Грузії, Азербайджану і Туреччини, в ході якої країни Трабзонской декларації домовилися поглиблювати тристоронню співпрацю. Її головним проектом повинна стати залізниця Баку-Тбілісі-Карс, що зв'язує три країни в обхід залізничної мережі колишнього СРСР. Про це пише "Комерсант".

У міністерській зустрічі брали участь глави дипломатичних відомств трьох країн - Майя Панджікідзе, Ельмар Мамедьяров і Ахмет Давутоглу. Глави МЗС трьох країн підтвердили готовність завершити будівництво залізничної магістралі вже в поточному році.

Грузинські експерти вважають, що прагнення Тбілісі прискорити реалізацію даного проекту обумовлено байдужою реакцією Москви на ідею відновлення залізничного сполучення між РФ і Грузією через Абхазію.

Ініціатор обговорення цієї ідеї держміністр з реінтеграції Грузії Паата Закареішвілі заявив виданню, що відсутність позитивного відгуку з Москви викликало у нього розчарування. Не знайшовши розуміння з цього питання, в Тбілісі, схоже, переорієнтувалися на альтернативний інфраструктурний проект за участю Азербайджану та Туреччини.

За підсумками батумської зустрічі міністри затвердили план дій на 2013-2015 рр. Хоча в ньому не згадується співпраця в сфері оборони і безпеки, експерти вважають, що її початок "не за горами".

Ректор грузинської Дипакадемії Йосип Цинцадзе заявив: "На Південному Кавказі може з'явитися військово-політичний блок Азербайджан-Грузія-Туреччина".