ua en ru

Група нардепів має намір звернутися до ГПУ щодо порушення кримінальної справи проти голови ВАСУ О.Пасенюка., - В.Онопенко.

Група народних депутатів України має намір звернутися до Генеральної прокуратури України щодо порушення кримінальної справи проти голови ВАСУ Олександра Пасенюка. Про це на прес-конференції повідомив голова Верховного суду України Василь Онопенко, передає кореспондент РБК-Україна. "Я знаю, що група депутатів з такою заявою чи звертається, чи вже звернулася до Генеральної прокуратури про порушення кримінальної справи щодо О.Пасенюка", - наголосив В.Онопенко.

Також він зазначив, що до ГПУ мають намір звернутися депутати декількох політичних сил. "Я думаю, це від кількох партій... Можу точно сказати, що від фракції Партії регіонів не буде (підписів депутатів)", - наголосив В.Онопенко.
Нагадаємо, 22 грудня 2009 року закінчився п'ятирічний строк, на який О.Пасенюка було призначено на посаду голови ВАСУ. "Зважаючи на те, що порядок звільнення з посади голови вищого спеціалізованого суду законодавчо неврегульований, Конференція суддів адміністративних судів України 24 грудня 2009 року прийняла рішення щодо покладення на мене обов'язків голови суду до врегулювання цього питання у законодавчому порядку, як це передбачено рішенням Конституційного суду України від 22 грудня 2009 року № 34-рп/2009", - сказано у зверненні О.Пасенюка до Президента.
Конференція врахувала також, що Радою суддів адміністративних судів України О.Пасенюка рекомендовано для повторного призначення, однак відсутній законодавчо визначений орган, який його здійснює.
Рада суддів України 25 грудня 2009 р. прийняла "безпрецедентне рішення про визнання незаконним та скасування рішення Конференції суддів адміністративних судів України від 24 грудня.