Греція не зможе досягти цільових показників щодо скорочення держборгу до 2017 р., - МВФ

Греція не зможе досягти цільових показників щодо скорочення рівня державного боргу, що є необхідною умовою отримання кредитних траншів у рамках другої кредитної лінії на загальну суму 130 млрд євро. Такий прогноз озвучений в доповіді Міжнародного валютного фонду (МВФ), що входить у трійку міжнародних кредиторів Греції, передає Reuters.

Аналітики фонду прогнозують, що до 2017 р. держборг Греції скоротиться до 152,8% ВВП, тоді як цільовий показник, обговорений як одна з умов виділення Греції міжнародної фінансової допомоги, становить 137,3% ВВП.

Згідно з умовами грецьких кредиторів, країна повинна почати показувати первинний профіцит бюджету в розмірі 4,5% ВВП з 2014 р. і продовжити нарощувати його з метою скоротити рівень держборгу до 120% ВВП до 2020 р. Проте МВФ прогнозує, що Греції вдасться домогтися первинного дефіциту в 4,5% ВВП лише до 2016 р.

"Більш глибока, ніж очікувалося, рецесія і збої в реалізації антикризових заходів ускладнюють процес досягнення амбітних цілей щодо скорочення дефіциту", - говориться в доповіді.

Раніше сьогодні глава Єврогрупи Жан-Клод Юнкер на прес-конференції після закінчення засідання Єврогрупи заявив, що Греція повинна продовжити проведення економічних реформ, незважаючи на досягнутий раніше прогрес. Глава МВФ Крістін Лагард також зазначила, що "Греції необхідно продовжувати свої дії як у сфері оподаткування, так і в області структурних реформ економіки".

До цього прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас заявив, що його Афіни будуть змушені оголосити дефолт вже в листопаді 2012 р., якщо міжнародні кредитори - Євросоюз (ЄС), Європейський центробанк (ЄЦБ) і Міжнародний валютний фонд (МВФ) - не схвалять виділення чергового кредитного траншу.

Нагадаємо, з травня 2010 р. міжнародні кредитори Греції - країни єврозони і Міжнародний валютний фонд - відкрили Афінам дві кредитні лінії на загальну суму 240 млрд євро (110 млрд і 130 млрд євро). Натомість Греція зобов'язалася провести масштабне скорочення держвидатків і реформувати економіку, проте реформи постійно гальмуються через відсутність національного політичного консенсусу. На даний момент міжнародні кредитори Афін очікують звіту працюючої в Греції групи аудиторів.

Читайте також: МВФ знизив прогноз по зростанню світової економіки в 2012 р. до 3,3%

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся