Грецька DEPA попросила у "Газпрому" 20%-ву знижку на газ, - неофіційні дані

Грецька газова монополія DEPA попросила російський "Газпром" знизити ціни на поставлений в Грецію природний газ на 15-20%, передає Reuters з посиланням на джерела в грецькій енергетичної галузі.

За їх словами, сторони вже ведуть комерційні переговори з цього питання, і якщо компроміс не буде знайдено до кінця 2013 р., Греція може звернутися в міжнародний арбітражний суд.

У 2011 р. DEPA досягла 7%-ної знижки від "Газпрому", проте компанія раніше незадоволена імпортною ціною на російський газ, яку вона вважає завищеною. В даний час, за інформацією місцевих галузевих джерел, DEPA платить за російське "блакитне паливо" з розрахунку близько 470 дол. за 1 тис. куб. м. Поточна ціна на 20% вище середньозваженої ціни, яку платять "Газпрому" країни Західної Європи, включаючи Францію, Німеччину, Італію і Нідерланди.

"Ринкові умови в Європі змінилися з часу останнього перегляду цін на газ для Греції в 2011 р.", - пояснило одне з джерел причини нового запиту DEPA про коригування цінових умов.

"Газпром" застосовує до газових постачань в Грецію формулу ціни, засновану на традиційній прив'язці до нафтопродуктового кошику. DEPA слідом за іншими європейськими клієнтами Газпрому хоче скоригувати формулу ціни так, щоб вона враховувала спотові котирування в європейських газових хабах.

Поставки російського природного газу в Греції почалися в 1996 р. У даний час "Газпром" забезпечує близько 60% газових закупівель DEPA. У 2012 році "Газпром" поставив DEPA близько 2,3 млрд куб. м газу.

Раніше в 2013 р. "Газпром" планував брати участь у тендері на приватизацію DEPA (65% акцій компаній перебувають у держвласності), однак у червні 2013 р. російський концерн в останній момент відмовився від покупки DEPA, пославшись на відсутність достатніх гарантій, що фінансове становище грецької компанії не погіршиться до моменту завершення угоди.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся