ru ua

ГПУ закрила справу проти Пашинського за стрілянину під Києвом

ГПУ закрила справу проти Пашинського за стрілянину під Києвом Фото: Сергій Пашинський (nfront.org.ua)

В діях Пашинського не побачили складу злочину

Генеральна прокуратура України закрила справу проти нардепа від "Народного фронту", голови комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Сергія Пашинського. Про це йдеться в постанові слідчого ГПУ, копія якого є в розпорядженні РБК-Україна.

Відзначимо, мова йде про кримінальну справу за фактом стрілянини під Києвом минулої зими, коли Пашинський в ході конфлікту вистрілив з нагородного пістолета в ногу жителю одного з сіл Васильківського району В'ячеславу Хімікусу.

Зокрема, в ГПУ прийшли до висновку, що Пашинський діяв в рамках необхідної оборони, яка виключає його кримінальну відповідальність. Дії другого учасника подій Хімікуса визнані "суспільно небезпечними".

У той же час слідство встановило, що в діях Хімікуса відсутній склад кримінального злочину за ч. 2. ст. 296 КК України (хуліганство), однак може бути присутнім склад адміністративного порушення у вигляді нецензурної лайки.

Нагадаємо, за версією самого Пашинського, на нього напав п'яний чоловік, в результаті чого нардеп нібито змушений був стріляти. Крім того, Пашинський заявляв, що його вдарили пляшкою по голові.

За версією Хімікуса, того дня день він йшов з сусіднього села та з пляшкою в руці погодився виштовхати застряглий автомобіль з проїжджої частини на узбіччя. Після цього зупинився Mercedes Пашинського, на місці зав'язалася перепалка, в ході якої нардеп почав погрожувати пістолетом і отримав за це пляшкою по голові.