ГПУ закриє справу про отруєння В.Ющенка у разі його відмови від повторної експертизи крові, - Р.Кузьмін

Генеральна прокуратура України (ГПУ) має намір закрити кримінальну справу про отруєння екс-Президента України Віктора Ющенка, у разі, якщо він не здасть кров для проведення повторної експертизи. Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив перший заступник генерального прокурора України Ринат Кузьмін, передає кореспондент РБК-Україна.

«У кримінальній справі немає достатніх даних, здобутих у відповідності з законом України, що підтверджують, що в крові президента В.Ющенко виявлений діоксин. Крім того, у справі є докази про те, що діоксин в крові Президента не був виявлений», - заявив Р.Кузьмін.

«З огляду на такі різні дані в різних експертизах, слідчий просто зобов'язаний усунути ці суперечності. Це не право слідчого і не його примха, це обов'язок. Він повинен ці протиріччя усунути. Єдиним способом усунення цих протиріч є проведення повторної експертизи крові екс-Президента В.Ющенка і порівняння цієї крові з кров'ю, яка досліджувалася раніше. Тільки ця експертиза може відповісти на всі запитання, вас і нас питання», - додав він.

Також заступник генерального прокурора підкреслив, що «якщо Віктор Ющенко не здасть кров додатково, ми змушені будемо кримінальну справу за фактом отруєння припинити».
За словами Р.Кузьміна, на сьогоднішній день ГПУ має у своєму розпорядженні висновками фахівців про те, що «при отруєнні людини діоксином сліди цього отруєння будуть виявлені не дивлячись на кількість прожитих після цієї події років». На сьогоднішній день, зазначив Р.Кузьмін, експертна установа, має «всім необхідним обладнанням для того, щоб чітко відповісти на питання, коли в організм надійшло отруйна речовина. Тому дослідження крові екс-Президента дуже важливий, дуже необхідний елемент доказування у кримінальній справі».

Відповідаючи на питання, які конкретно матеріали будуть порівнюватися, Р.Кузьмін підкреслив: «З чим порівнювати? Я скажу. Екс-Президент Ющенко зберігає у себе пробірку з кров'ю, яку в нього відбирали 5 років тому. Цю кров зберігав його охоронець. Цю пробірку його охоронець передав Віктору Андрійовичу для подальшого зберігання. Саме цю кров ми просимо Віктора Андрійовича видати для експертного дослідження, і, крім того, додатково здати свою кров сьогодні. Ці об'єкти ми і хочемо досліджувати».
Серед іншого, Р.Кузьмін відмовився прокоментував версію про «російський слід» у справі про отруєння В.Ющенка.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся