ru ua

ГПУ затримала 9 силовиків, підозрюваних у розстрілі активістів на Майдані

Генеральна прокуратура України (ГПУ) затримала дев'ять бійців спецпідрозділу київського "Беркута", яких звинувачують у причетності до вбивств активістів на Майдані Незалежності в Києві в лютому.

Генеральна прокуратура України (ГПУ) затримала дев'ять бійців спецпідрозділу київського "Беркута", яких звинувачують у причетності до вбивств активістів на Майдані Незалежності в Києві в лютому. Про це заявив в.о. генпрокурора Олег Махніцький, передає "5 канал".

"Затримані ряд співробітників спецпідрозділу "Беркут". Це спецрота "Беркута", так звана чорна рота. Яка була призначена для спецоперацій. І вже на цей час встановлено ряд осіб та здійснюються заходи щодо їх затримання... також проводяться заходи та слідчі дії щодо встановлення інших осіб", - заявив Махніцький.

За його словами, саме цим спецназівцям видали бойову зброю, зокрема, і снайперські гвинтівки, щоб вони прикривали відхід беззбройного "Беркута".

Махніцький уточнив, що кількість затриманих на даний момент неостаточне та до ранку воно може зрости. За його словами, повинні затримати ще не менше чотирьох підозрюваних.

У свою чергу заступник генпрокурора Олексій Баганець заявив, що "Беркут", в тому числі і київський, не мав вогнепальної зброї.

"Тільки (зброю) отримала спеціальна рота. Їх завдання було, як вони на сьогоднішній день пояснюють... відстрілюватися від наступаючих мітингувальників і дати можливість основним силам "Беркута", які були беззбройні та мали тільки спеціальні засоби, відступити від вулиці Інститутської й відступити в район Банкової до готелю "Національ", - повідомив він.