ua en ru

Держава повинна гарантувати інвесторам отримання "зеленого" тарифу, - Герман Айнбіндер

Для ефективного розвитку вітроенергетики в Україні необхідно розробити чіткий механізм звільнення імпортерів вітряних турбін від сплати ПДВ і гарантувати інвесторам отримання «зеленого» тарифу ще до початку будівництва вітростанції. Таку думку висловив Герман Айнбіндер, директор «Вінд Пауер» (дочірня компанія ДТЕК, що розвиває проекти в сфері вітряної енергетики), виступаючи на 4-му Міжнародному Форумі з відновлюваної енергетики та енергоефективності (REF).

«В Україні інвестор в сфері альтернативної енергетики спочатку повинен здати вітряні потужності в експлуатацію, і лише після цього вони можуть претендувати на отримання« зеленого »тарифу. У той час як в Європі компанії мають гарантію отримання «зеленого» тарифу вже на етапі початку будівництва, - зазначив він. - Крім того, в Україні існує можливість звільнення від сплати імпортного ПДВ на «зелені» технології, однак наш досвід показує, що не завжди цей механізм працює на практиці».

В ході свого виступу Герман Айнбіндер поділився досвідом реалізації проекту будівництва Ботієвської ВЕС, перші вітроустановки якої були урочисто запущено 4 жовтня. «Вітряна електростанція в Ботіево - перший проект ДТЕК, реалізований від ідеї до втілення. Його будівництво від стадії ухвалення рішення до вироблення перших «зелених» кіловат-годин зайняло близько трьох років. 26 вітроустановок вже встановлені в Ботіево і зараз ми з радістю говоримо про перші «зелених» кіловат-годинах нашої ВЕС», - сказав директор «Вінд Пауер».

Він нагадав, що з в Європі перше місце за обсягом введення в експлуатацію нових енергетичних потужностей займає теплова газова енергетика, друге впевнено займає вітроенергетика. «Альтернативна енергетика - це питання економічної доцільності, соціальної значущості та нашого внеску в зниження екологічного навантаження. Сьогодні сукупна потужність портфеля проектів ДТЕК складає 1200 ВМТ. Упевнений, всі вони будуть реалізовані», - резюмував Герман Айнбіндер.

Міжнародний форум з відновлюваної енергетики та енергоефективності протягом останніх чотирьох років збирає лідерів ринку, керівників галузевих відомств, девелоперів і виробників обладнання, фінансистів та інвесторів, кращих міжнародних експертів і представників профільних асоціацій для обговорення проектів у сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності. Організатором REF-2012 виступає IBCentre. Співорганізатором - Асоціація учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України.

Читайте також: Будівництво вітропарку потужністю 100 МВт і вартістю 2,4 млрд грн розпочнеться в Криму в 2013 р