Держмитслужба відмовилася від митно-акцизного оформлення фармацевтичної продукції в Київській обл. через єдиний митний пост.

Держмитслужба відмовилася від митно-акцизного оформлення фармацевтичної продукції в Київській обл. через єдиний митний пост. Про це повідомив журналістам після наради з представниками фармацевтичних об'єднань директор Департаменту організації митного контролю Держмитслужби України Анатолій Сербайло, передає кореспондент РБК-Україна.
А.Сербайло повідомив, що 18 лютого у с. Мартусівка був створений митний акцизний пост, який мав оформлювати не лише фармацевтичну, але й алкогольну та тютюнову продукцію. Проте вже за кілька днів до Держмитслужби почали звертатися представники фармацевтичних компаній, які повідомляли, що оформлення через єдиний пост буде невигідним як для дистриб'юторів, так і для аптечних мереж.
"У Києві і Київській обл. оформлення проходило в 15 місцях. Низка підприємств протягом 2-3 років побудували акцизні склади. І ми не врахували той момент, що більшість представництв знаходиться на правому березі Київщини і знаходилися біля в'їзду в місто", - заявив А.Сербайло.
За його словами, згідно з попередньою схемою оформлення фармацевтичних товарів мало б проходити у єдиному місті поблизу Борисполя. Після розміщення на складі товар невеликими партіями потрапляв би у вільний обіг. "Наші інспектори змушені б були виїжджати на ці склади. Отож по часу оформлення ми б нічого не виграли", - заявив А.Сербайло.
Він також повідомив, що митниця разом з представниками фармацевтичних компаній і асоціацій створили виїзну комісію, яка перевірила на відповідність інфраструктуру митно-акцизного посту в Мартусівці. За його словами, стан інфраструктури відповідає сучасним європейським стандартам, проте, враховуючи той факт, що фармацевтичні компанії витратили кошти на будівництво власних складів і не зовсім вигідне географічне положення, було прийнято рішення ліквідувати пост.
За словами А.Сербайла, пост відновить свою роботу тільки після того, як питання його роботи буде узгоджене з фармацевтичними компаніями.
Він відзначив, що більша частина лікарських засобів потрапляє до України повітряним шляхом через аеропорт "Бориспіль". Згідно з попередніми планами митниці, фармацевтичні товари могли б швидко оформлюватися поблизу Борисполя, але після того, як представники фармкомпаній переконали митників, що це не прискорить процес оформлення, було прийнято рішення зупинити цю процедуру.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся