Держрибагентство впровадить сертифікат походження риби з 2016

Держрибагентство впровадить сертифікат походження риби з 2016
Фото: риба

Сертифікат дозволить відстежити шлях продукції від рибалки до кінцевого споживача

Державного агентства рибного господарства україни планує запровадити з 2016 року сертифікат походження риби, який дозволить відстежити шлях продукції від рибалки до кінцевого споживача. Про це повідомив голова Держрибагентства Ярема Ковалів в ефірі радіостанції "Голос столиці", передає прес-служба відомства.

"Відповідний сертифікат стане обов'язковою в Україні в 2016 році і дозволить відслідковувати походження кожної партії вилучених водних біоресурсів з моменту вилову до надходження в роздрібний продаж. Сертифікат буде містити інформацію щодо суб'єкта господарської діяльності, назви водойми, де був здійснений вилов, дати вилову, кількості виловленої риби та інше", - розповів Ковалів .

За словами голови Держрибагентства, аналогічна практика успішно функціонує в країнах Європейського Союзу і спрямована на боротьбу з незаконним, підзвітним та нерегульованим рибальством.

"Зараз одна з проблем - походження риби: вона браконьєрська, виловлена в рамках квот. Сертифікат не дозволить потрапляти в торгові точки браконьєрської риби" - зазначив Ковальов.

Також він повідомив, що сертифікат походження дозволить налагодити якісну систему звітності по вилову водних біоресурсів.

Також Держрибагентство має намір запровадити європейську модель, при якій здача продукції, зважування та продаж риби відбуваються в комплексних спеціалізованих рыбоприемных пунктах, які з часом трансформуються в біржі.

Нагадаємо, раніше Державного агентства рибного господарства заборонило любительське, спортивне та промислове рибальство на зимувальних ямах з 1 листопада до закінчення весняно-літнього періоду.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся