Держспоживстандарт у І кварталі 2010 р. забракував під час виробництва і зберігання 33% перевіреної рибної та морепродукції.

Упродовж І кварталу 2010 року фахівці Держспоживстандарту України під час виробництва та зберігання продукції перевірили 125,06 туб (1 туб - 1000 умовних банок консервів, вага однієї умовної банки становить близько 350 г) консервів та 33 т 800 кг іншої рибної і морепродукції (мороженої риби, риби холодного копчення, солоної риби, пресервів, консервів) на загальну суму понад 996 тис. грн. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Невідповідність нормативної документації (НД) була виявлена в 0,40 туб та 27 т 94 кг продукції на суму понад 332 тис. грн (33%).

Загалом було перевірено 37 підприємств рибопереробної галузі. Порушення встановлені на 29 із них.

Продукція не відповідала НД через порушення за фізико-хімічними, мікробіологічними та органолептичними показниками, через випуск та реалізацію продукції без сертифіката відповідності, відсутність контролю і порушення періодичності випробувань, відсутність атестації виробництва, невідповідність вимогам за маркування, пакуванням тощо.

Основними причинами випуску неякісної продукції була низька якість сировини, незадовільний її контроль та зберігання, незадовільний санітарний контроль на виробництві, відсутність власних виробничих лабораторій на підприємствах тощо.

Так, під час перевірки одного із вінницьких підприємств було виявлено порушення вимог НД за мікробіологічними показниками. Зокрема, в атлантичному оселедці пряного посолу була завищена кількість МАФАМ. А також підприємець використовував у технологічному процесі синтетичні барвники Е-102 (тартразін) та Е-110 (жовтий "сонячний захід").

За результатом перевірки було видано два приписи про заборону реалізації двох найменувань перевіреної продукції та застосовано штраф у розмірі 25% реалізованого товару на суму 450 грн.

Впродовж І кварталу 2010 року територіальні органи Держспоживстандарту України 12 підприємствам заборонили реалізовувати 16 партій продукції, на 21 підприємстві заборонили реалізацію всієї продукції, а 29 підприємствам було видано приписи про усунення порушень НД. Застосовано 50 штрафів на загальну суму 42 тис. 360 грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся