ua en ru

Держспоживстандарт України продовжує сертифікувати продукти харчування, незважаючи на постанову Кабміну.

Держспоживстандарт України продовжує сертифікувати продукти харчування. Постанова Кабміну України від 23 грудня 2009 р., що скасовує сертфикацию продукції харчопрому, поки не вступило в юридичну силу, оскільки воно повинне пройти узгодження в інших міністерствах. Про це повідомила журналістам голова Держспоживстандарту України Лариса Лосюк, передає кореспондент РБК-Україна. Л.Лосюк зазначила, що виключена з обов'язкової сертифікації продукція повинна пройти технічну регламентацію, зокрема на м'ясо, молоко, рибу і т. д. "Лише коли набуде чинності технічна регламентація, буде скасована сертифікація цієї продукції", - зазначила Л.Лосюк. Вона, зокрема, нагадала, що рішенням Кабміну України було скасовано 180 позицій розділу 26 - "Харчова продукція". Виняток становило дитяче дієтичне харчування, а також регульована спеціальними законами продукція (питна вода, риба і рибопродукти і т. д.).
Л.Лосюк зазначила, що Держспоживстандарт не має права скорочувати кількість скасованої продукції для сертифікації, оскільки це прерогатива Верховної Ради України. Вона додала, що скасування сертифікації може призвести до відкриття українських ринків для імпорту неякісної продукції, крім того, це ставить в невигідне становище українських експортерів, оскільки раніше Україна підписала угоду з низкою країн, зокрема СНД, про взаємне визнання сертифікатів. "Виходить імпортерам з країн СНД не потрібно надавати сертифікат, а нашим експортерам потрібно", - підкреслила вона.
За словами Л.Лосюк, вартість сертифікації не була обтяжливою для харчопрому і складала від 1% до 10% від вартості продукції. За її словами, на сьогодні немає єдиного органу, який контролює якість харчової продукції.
Нагадаємо, Кабмін України на своєму засіданні 23 грудня 2009 р. скасував обов'язкову сертифікацію продуктів харчування, окрім дитячих.