ru ua

Google і "ВКонтакте" отримали попередження від Держслужби захисту персональних даних

Державна служба України з питань захисту персональних даних вимагає від Google і ТОВ "ВКонтакте" дотримуватися українського законодавства у сфері захисту персональних даних. Компаніям направлено обов'язковий до виконання припис із проханням усунути зауваження.

Державна служба України з питань захисту персональних даних вимагає від Google і ТОВ "ВКонтакте" дотримуватися українського законодавства у сфері захисту персональних даних. Компаніям направлено обов'язковий до виконання припис із проханням усунути зауваження. Про це сьогодні, 23 липня, на прес-конференції у Києві заявив заступник голови Держслужби із захисту персональних даних Володимир Козак, передає радіо "Свобода".

Читайте також: "ВКонтакте" надасть модераторські функції найбільшим правовласникам, - джерело

Козак зазначив, що політика конфіденційності компаній Google і "ВКонтакте" в Україні не повністю відповідає законодавству у сфері захисту персональних даних. "Зокрема, вони не повідомляють, що в кожного користувача є право звертатися зі скаргами до уповноважених органів і до суду", - сказав чиновник.

"Термін виконання приписів - до жовтня. Ми хотіли б у співпраці з Google і "ВКонтакте" домогтися того, щоб на території України ці компанії при наданні послуг дотримувалися українського законодавства", - заявив Козак.

Зазначені інтернет-компанії, за словами чиновника, мають право оскаржити припис Держслужби в судовому порядку.

Як уточнив Козак, перевірки не стосувалися безпосередньо американської компанії Google Incorporation. "Ми в ході перевірки перевіряли тільки ті питання, які стосуються надання українською компанією ТОВ "Гугл" рекламних послуг та обробки персональних даних у ході процедури надання цих послуг. Приблизно такий же обсяг перевірки був здійснений і відносно компанії "ВКонтакте", - наголосив заступник голови Держслужби захисту персональних даних.

Читайте також: Google запустила голосовий пошук українською мовою

Напередодні в липні повідомлялося, що проти "ВКонтакте" в Україні все ж розпочнуть кримінальне провадження за фактом наявності на серверах порнографічної продукції, а також відеоконтенту із пропагандою культу насильства. Про це повідомив керівник прес-служби ГУ Міністерства доходів і зборів України у м. Києві Микола Ковтуненко.

Зазначалося, що комплексна комп'ютерно-художня експертиза, проведена науково-дослідним експертно-криміналістичним центром при ГУ МВС України в м. Києві, точно встановила наявність таких файлів і кількість їх переглядів.

Інформація про кримінальні правопорушення внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст.300, ч.5 ст.301 Кримінального кодексу України: ввезення, виготовлення або розповсюдження товарів, що пропагують культ насильства і жорстокості, а також розповсюдження порнографічних предметів.

Раніше Міністерство доходів і зборів виявило на українських серверах соціальної мережі "ВКонтакте" (РФ) незаконний відеоконтент, який містить, зокрема, дитячу порнографію. Прес-служба "ВКонтакте" відмовилася коментувати ситуацію, що склалася.

Читайте також: Українські спецслужби прослуховують усіх, хто "викликає інтерес"

Нагадаємо, 27 червня технічний директор соцмережі "ВКонтакте" Микола Дуров заявив, що правоохоронці в Києві вилучили сервери компанії. Міндоходів, своєю чергою, заявило, що сервери були вилучені у ТОВ "Дата-Айікс Юей", і шукають там докази ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ "Евос".

Зазначимо, що Держслужба із захисту персональних даних на даний час є центральним органом виконавчої влади із формування державної політики у сфері захисту персональних даних.