ru ua

ДПАУ: Кабмін запустив пробний проект конвертації заборгованості з ПДВ в 2-3 млрд грн в цінні папери.

Кабмін запустив пробний проект конвертації заборгованості з ПДВ в 2-3 млрд грн в цінні папери. Про це повідомив журналістам глава ДПАУ Олександр Папаїка, передає кореспондент РБК-Україна.

О.Папаїка повідомив, що на сьогоднішній день податкова служба обробляє реєстр заборгованості з податку на додану вартість. В той же час Кабмін почав процес конвертації доведеної заборгованості з податку. Запропоновані цінні папери підприємство може продати на ринку цінних паперів або тримати в банку. Це, за його словами, дозволить підприємству вирішити питання обігових коштів.

О.Папаїка зазначив, що зараз триває активна робота з перевірки існуючої заборгованості, зокрема працюють комісії в регіонах. За його словами, 1 липня ПДВ при експорті оперативно повертатиметься підприємцям.

Як зазначив президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, сума заявок на відшкодування податку на додану вартість вже склала 31 млрд грн. «Навіть якщо прибрати 7-8 млрд грн сумнівних боргів, то підприємства повинні отримати 24-25 підтверджених заборгованостей. З них 17 млрд - прострочена заборгованість», - сказав він.