ru ua

Главу МОЗ Швейцарії підозрюють у приховуванні звіту щодо коронавирусу

Главу МОЗ Швейцарії підозрюють у приховуванні звіту щодо коронавирусу Фото: Швейцарія (pixabuy.com)

Міністр охорони здоров'я Швейцарії Ален Берсет нібито приховав тривожний звіт про розповсюдження COVID-19 у країні. Він був підготовлений у серпні 2020 року.

Звіт, який міністр нібито приховав від своїх колег, був документом Федерального управління охорони здоров'я (FOPH), який закликав до посилення заходів з боротьби з коронавірусом, щоб уникнути другої хвилі.

6 серпня FOPH оприлюднив 12-сторінковий документ, який закликав уряд ввести низку обмежень. Серед рекомендованих заходів було обов'язкове носіння масок і закриття ресторанів.

Очікувалося, що Берсет направить цей звіт в уряд, чого він нібито не зробив, хоча експерти FOPH підкреслили, що обмеження необхідно терміново ввести.

Не отримавши звіт, уряд оголосив про пом'якшення деяких заходів, дозволивши, наприклад, великі зібрання з 1 жовтня.

За повідомленнями ЗМІ, сам Берсет закликав уряд послабити обмеження, "зрозумівши, що у нього не було консенсусу щодо більш тривалої заборони".

Епідеміолог з Бернського університету Крістіан Альтхаус сказав, що однією з основних причин другої хвилі у вересні було те, що федеральні влади послабили заходи в серпні, замість того, щоб запровадити більш суворі правила, як рекомендовано FOPH.

Кількість щоденних випадків коронавірусу у Швейцарії під час другої хвилі різко зросла, майже потроївши максимальну кількість інфекцій, зареєстрованих під час піку пандемії в квітні.

Берсет поки не коментував ці звинувачення.