ua en ru

ДКЦПФР зупинила дію ліцензій МФС на здійснення депозитарної і розрахунково-клірингової діяльності.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) зупинила дію ліцензій, виданих ВАТ "Міжрегіональний фондовий союз" (МФС) на здійснення депозитарної діяльності депозитарію і розрахунково-клірингової діяльності, та унормувала питання, які вважалися проблемними після реорганізації двох провідних депозитаріїв. Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнського депозитарію цінних паперів (ВДЦП).
Зокрема, ДКЦПФР рішенням від 19 листопада 2009 р. №1413 у зв'язку із зверненнями ВАТ "Міжрегіональний фондовий союз" зупинила дію виданих йому раніше названих ліцензій.
Рішенням від 19 листопада 2009 р. №1414 ДКЦПФР визначила чіткий механізм щодо процедур переукладання договорів між колишніми клієнтами МФС із ВДЦП та процедур у системах реєстрів власників іменних цінних паперів - переведення цінних паперів (які були раніше знерухомлені на МФС) на особові рахунки ВДЦП, як нового номінального утримувача. Крім того, цим рішенням було чітко визначено процедуру обслуговування депозитарієм ВДЦП емітентів, які прийняли рішення про обслуговування проспектів емісії у ВДЦП.
Таким чином, рішення ДКЦПФР зняло проблемні питання щодо обслуговування активів, що були передані у депозитарій ВДЦП депозитарієм МФС після правонаступництва ВДЦП прав та обов'язків МФС, відзначає прес-служба ВДЦП.

Нагадаємо, 12 жовтня 2009 р. ВАТ "Міжрегіональний фондовий союз" (МФС) здійснило передачу цілісного майнового комплексу на користь ВДЦП. ВДЦП отримав статус правонаступника та набув всі права та обов'язки і, таким чином, розпочав депозитарну діяльність.

За словами виконуючого обов'язки голови правління ВДЦП Юрія Шаповала, збільшення активів підтверджує, що ринок з розумінням сприйняв передачу цілісного майнового комплексу від МФС до ВДЦП. "На мою думку, це цілком природно, тому що передача цілісного майнового комплексу відбулась у правових рамках чинного законодавства", - додав Ю.Шаповал.

Після цього НДУ звинуватив депозитарій МФС у використанні сумнівних з погляду законодавства механізмів передачі цілісного майнового комплексу в оренду Всеукраїнському депозитарію цінних паперів. "В результаті передачі цілісного майнового комплексу МФС фактично відбулася передача ВДЦБ інсайдерської інформації, що суперечить ч.1 ст.45 закону "Про цінні папери і фондовий ринок", а передача інформації про облік цінних паперів без письмового дозволу всіх власників цієї інформації-клієнтів МФС суперечить ч.1 ст.42 закону, - заявили в НДУ. - Новостворена структура не має правових підстав надавати послуги клієнтам МФС".