Гідрометцентр: Стан озимини в Україні в межах норми, але гірше минулого року.

Стан озимих культур в Україні поки в межах норми, і масштабній загибелі посівів не очікується, повідомила РБК-Україна начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру МНС Тетяна Адаменко. "В результаті різкого перепаду температури повітря на окремих полях центральних і східних областей утворилася притерта до ґрунту крижана кірка, яка утримується вже більше місяця. Якщо кірка збережеться протягом ще 10-20 днів, це призведе до загибелі рослин на деяких полях. Але це локальні явища", - сказала вона.

За словами Т.Адаменко, велику загрозу для рослин представляють люті морози, які утримувалися в третій декаді січня і були особливо небезпечні на площах з недостатнім сніжним покривом, - це частина Харківської, Луганської і Сумської, південні райони Запорізької області. "На цих територіях шар снігу часто не перевищував 10 см, а морози досягали 25-28 градусів, що визначило зниження температури ґрунту на глибині вузла кущення до критичних значень. Таке зниження може призвести до вимерзання рослин зимуючих культур, слаборозвиненої з осені озимої пшениці і особливо озимого ячменю і рапсу", - відзначила вона.

Т.Адаменко додала, що унаслідок морозів і заледенінь стан озимини може опинитися гірше, ніж в попередні роки, але все таки не наблизиться до рівня 2003 р., коли вимерзало 70% посівів озимини, і рівня 1994 р., коли загибель досягала 35%.

Як відзначила Т.Адаменко, найближчим часом очікується підвищення температури, тому про подальше вимерзання культур мова вже не йде.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся