ua ru

Німеччина не підтримує ідею створення спеціального фонду для допомоги таким країнам, як Греція.

Німеччина не підтримує ідею створення спеціального фонду для допомоги таким країнам зони євро, як Греція, що має проблеми з бюджетними дефіцитами. Як заявив представник німецького Міністерства фінансів Міхаель Оффер, у Греції немає іншої альтернативи, окрім рішучих заходів бюджетної економії, наскільки б хворобливими і важкими не були ці заходи, передає Associated Press.

Представник німецького Міністерства фінансів також засумнівався в здатності Міжнародного валютного фонду (МВФ) прийти на допомогу Греції. "Технічну підтримку" МВФ надати може, але навряд чи з його боку послідує фінансова допомога, сказав М.Оффер.

Зазначимо, що сьогодні міністри фінансів країн - учасниць єврозони обговорюють в Брюсселі проблему Греції. За неофіційними даними, учасники зустрічі мають намір розглянути рекомендації Європейського центрального банку (ЄЦБ), висунуті відносно кризової південноєвропейської держави. ЄЦБ, за повідомленнями німецьких ЗМІ, виступає за ще радикальніші заходи зі скорочення бюджетного дефіциту Греції, зокрема за додаткові податки.

Дефіцит бюджету Греції досяг в 2009 р. позначки в 12,7% від валового внутрішнього продукту (ВВП) країни, тоді як базові угоди єврозони припускають, що бюджетні дефіцити країн - учасниць валютного союзу не повинні перевищувати 3% ВВП.