ru ua

General Motors не продаватиме Opel консорціуму на чолі з канадською Magna.

General Motors (GM) не продаватиме Opel консорціуму з канадської Magna International і російського Сбербанку, таке рішення ухвалила рада директорів GM, сказано в прес-релізі компанії. Керівництво General Motors вирішило залишити німецьку компанію в своєму складі.

Як причини цього несподіваного рішення називаються ринкові умови, що змінилися, і стратегічна важливість Opel для бізнесу GM.

Крім того, GM представить уряду Німеччини план реструктуризації Opel, який залишається у складі американського автогіганта, вартість якого, як чекає General Motors, складе близько 3 млрд дол.

27 жовтня ц.р. Дірк Пфаль - один з членів трасту, в управління якого був переданий Opel на час перехідного періоду, заявив, що новий уряд Німеччини може переглянути операцію по Opel, і не виключено, що німецький автовиробник у результаті залишиться у складі General Motors. За його словами, німецький уряд має намір наново розглянути всі рішення, прийняті з продажу Opel консорціуму з канадської Magna International і російського Сбербанку, в світлі вимог, які висуне Єврокомісія до цієї операції. При цьому, додав він, цілком можливий варіант, коли збитковий німецький автовиробник залишиться у складі GM.

ЄК повинна була розглянути заявку Magna-Сбербанк на придбання Opel до 27 листопада 2009 р.