Французька влада остерігається соціальних заворушень

Французькі офіційні особи попереджають про можливі соціальні заворушення на тлі погіршення економічної ситуації.

Французькі офіційні особи попереджають про можливі соціальні заворушення на тлі погіршення економічної ситуації. Про це повідомляє "Росія 24".

Скорочення економіки і експорту говорить про погіршення стану економіки Франції, а це може ще сильніше підірвати позиції Президента Франсуа Олланда (на фото), рейтинг якого знизився до 15%, це рекордно низький рейтинг для лідера країни за всю сучасну епоху.

Втрата довіри до французького уряду небезпечна з соціальної точки зору, пише Le Figaro з посиланням на конфіденційну доповідь, засновану на опитуванні в різних префектурах.

У доповіді наголошується, що люди розсерджені, а незадоволеність може несподівано перейти в різні стихійні акції, при цьому населення вже не прагне утримувати свої відчуття в межах соціальних норм, а також ставить під сумнів законність податків.

Лідер Загальної конфедерації праці Франції Тьєррі Лепаон звинуватив Олланда в зраді французьких робочих і назвав ситуацію "вибуховою". Бізнес-лобі також говорить про кризу влади, яка граничить з народними повстаннями на тлі економічної ситуації.

Обсяг ВВП Франції скоротився на 0,1% в III кварталі в порівнянні з попереднім кварталом. Безробіття у вересні збільшилося на 0,1% п.п. до 11,1%, максимальних з 1999 р. Зростання споживчих цін сповільнилося в жовтні до 0,7% в річному виразі, а деякі економісти попереджають про ризики дефляції.

Міністр промисловості Франції Арно Монтебург заявив, що в бідах з ринком праці винний сильний євро. За його словами, підвищення курсу на 10% коштує економіці Франції 150 тис. робочих місць. За останніх 15 місяців торгово-зважений індекс євро виріс на 9%, а це завдає великого збитку текстильної промисловості та іншим низькорентабельним секторам.

На думку ОЕСР, для реалізації реформ у уряду Олланда не вистачає узгодженості, а він зробив дуже мало, щоб допомогти Франції впоратися з глобалізацією.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся