Франція пред'явила лідеру баскського сепаратистського угрупування ЕТА звинувачення у вбивствах.
Судова влада Франції пред'явила лідеру баскського сепаратистського угрупування ЕТА звинувачення у вбивствах двох іспанських гвардійців у грудні 2007 р., Передає РБК з посиланням на Reuters.
Громадянин Іспанії Мікель Кабікойц Каррера Саробі, також відомий під прізвиськом Ата, був затриманий 20 травня при спробі нальоту на квартиру в м. Байонна на південному заході Франції. Разом з ним заарештували ще одного чоловіка і жінку, їх імена не називаються.
М.Саробі звинувачений у причетності до злочину на підставі того, що зразки його ДНК були виявлені в трьох місцях, включаючи дві машини, на яких бойовики ЕТА втікли після вбивства гвардійців в 2007 р. Він вважається військовим лідером ЕТА з лютого 2010 р., коли був заарештований його попередник Ібон Гогеаскоечеа.
Члени угрупування ETA нерідко ховаються на південному заході Франції, вважаючи цю територію частиною баскських земель. За останні десятиліття в результаті дій угрупування в Іспанії загинули більше 850 людей.