Форекс: У серпні ми чекаємо зростання пари євро/долар до рівня 1,37 дол

Понеділок 04 серпня 2014 16:16

За підсумками липня долар виріс до всіх основних світових валют, повідомив аналітик інвестиційного департаменту ВТБ24 Олексій Міхєєв. На ринку Форекс гірше всіх був російський рубль, який впав на 4,78%. Новозеландський долар впав на 2,95%, канадський долар на 2,15%, євро-на 2,21%, австралійський долар на 1,46%, британський фунт на 1,21%. Якщо падіння рубля було досить логічним у світлі вводяться все нових і нових санкцій, то слабкість євро (в абсолютних цифрах євро на ринку Форекс впав з 1,3692 до 1,3390) бачиться кілька необґрунтованою. Згідно ще червневому звіті ЄЦБ, у найближчі 3 року центробанк прогнозує курс пари євро/долар в середньому на позначці 1,38. Формально присутнє пояснення падіння євро таке: ФРС вже звернув більшу частину кількісного пом'якшення, і планує в наступному році підвищувати ставки, а ЄЦБ, навпаки, анонсував нові заходи, включаючи аукціони LTRO з надання ліквідності, які відбудуться у вересні та грудні.


Тут важливо відзначити наступне: незважаючи на видиму різноспрямованість монетарної політики ЄЦБ і ФРС (яка є вже майже рік), в дійсності баланс ФРС продовжує зростати, а баланс ЄЦБ продовжує скорочуватися. Хоча на засіданні в липні ФРС в черговий раз скоротив темп QE3, з 35 млрд. дол. до 25 млрд дол., баланс ФРС все ще зростає. А баланс ЄЦБ в кінці липня досяг рекордного з літа 2011 р. мінімуму в 2044 млрд євро. Тобто травневе закінчення стерилізації програми SMP затримало падіння балансу зовсім ненадовго. Більш того, відбудуться у вересні та грудні аукціони LTRO, приблизно на 400 млрд дол., оголошені Драгі раніше, будуть лише компенсувати старі погашаються 3-річні аукціони. Тобто, балансу ЄЦБ не з чого рости в осяжній перспективі. Криві балансів продовжують розходитися, як і весь останній рік, а євро від максимуму впав вже на 6 фігур.


Інший фактор, який грав на користь євро весь період зростання на ринку Форекс - падіння доходностей. Але і тут ситуація не змінилася - довіра до боргового ринку єврозони продовжує зростати. Прибутковість 10-літніх бондів Німеччини в кінці червня показали історичний мінімум на рівні 1,11%, оновивши мінімум літа 2012 р. Аналогічно історичний мінімум показали прибутковості італійських 10-річних паперів - на рівні 2,62%. Італія, таким чином, може залучатися на 10 років під цю ставку. А саме довіра до євро зростає, причин для падіння євро просто немає. Після надмірного зростання до 1,40 зараз йде надмірна корекція. Ми вважаємо, що за серпень пара євро/долар на ринку Форекс повернеться до позначки 1,37. Тим більше, що останні дані по індексу настроїв PMI показали, що економіка Єврозони знову почала показувати поліпшення. Є ще одна ознака, яка говорить про те, що падіння євро близький до завершення. Різниця в числі "шортів" і "лонгів" за євро, яку публікує американська Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами показувала перевагу "шортів" на 88 823 контрактів за даними на 22 липня, що є найбільшим перевагою з листопада 2012 р. Втім, якщо подивитися листопад 2012 р., то видно, що тоді спостерігалися одні з найнижчих значень по парі євро/долар в околиці. Нижче євро був у липні 2012 р., але очевидно, що тоді і перевага "шортів" було більше. За іронією спекулянти найбільше впевнені у падінні валюти, коли вона знаходиться на самому мінімумі. Коли євро/долар на Форекс в 2010 і 2012 р. підходив до позначці 1,20, багато аналітики всерйоз вважали, що єврозона розвалиться. "У серпні ми чекаємо зростання пари євро/долар до рівня 1,37 дол. внаслідок явної перепроданості євро на тлі триваючого зростання на борговому ринку єврозони і появи ознак поліпшення ситуації в економіці", - повідомив експерт.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся