ua en ru

Форекс: Огляд USD на 18 грудня 2013 р

З початком торгів в Європі в середу, 18 грудня, євро на Форексі продовжує консолідуватися в "боковику". Так, на 10:30 за київським часом ціни по відношенню до долара 1,377. Учасники чекають разом засідання ФРС.

Новини ринку Форекс. Дивно, але протягом майже всієї програми QE3 американський долар почував себе цілком добре, показує щоденна аналітика ринку Форекс. В поточний момент значення індексу долара дорівнює 80 пунктів - це ті ж самі рівні, які були в момент старту програми QE3 восени минулого року. Більш того, з січня по вересень поточного року індекс долара був навіть вище стартових 80 пунктів. І це при тому, що весь 2013 р. нерезиденти переважно виводили гроші з США.

Програма QE3 не призвела до зниження долара, навпаки, він примудрявся рости разом з ринком акцій США. Ні зростаючий баланс ФРС, ні зростаючий обсяг зайвої ліквідності, ні виведення капіталу не змогли опустити долар на Форексі, що виглядає дуже дивним. У той же час ринки, ринки сировини і, що найдивніше, ринок дорогоцінних металів відчували себе дуже погано. У цих умовах можна припустити, що QE3 допоміг долара на Форексі вистояти під пресом виведення капіталу з Америки. Секрет можливо простий: первинні банки-дилери отримали від QE величезні прибутки, торгуючи з регулятором викуповувати їм за номіналом активами. Отримуючи від ФРС гарантований прибуток у вигляді маржі між номінальною вартістю паперів, за якою їх скуповував ФРС, і ринковими цінами, банки просто забирали різницю собі в кишеню, нічим не ризикуючи. Скасування або скорочення QE призведе до того, що такі маніпуляції скоротяться, що в результаті допоможе сировинних ринків повстати, а долар на ринку Форекс, навпаки, почне слабшати, кажуть експерти.

З іншого боку, продовження QE також буде негативно для долара. У разі скорочення програми або натяків на це короткостроково долар США на Форексі може піднятися вгору. Але незалежно від того, чи буде змінюватися програма викупу активів з боку ФРС чи ні, в середньостроковій і довгостроковій перспективі долар на Форексі все одно буде слабшати, оскільки первинний джерело його слабкості у вигляді відтоку капіталу із США збережеться. Продовження QE - це зростання недовіри до долара і виведення грошей з США через політику американської влади, додали аналітики.

Скорочення QE - це також виведення грошей з Америки, оскільки у цьому випадку ринок казначейських паперів позбудеться опори, що також погано для долара. Є, звичайно, варіант, при якому американська валюта зможе вирости і причому дуже сильно. Це варіант повної зміни фінансової політики США, при якій буде кардинально скорочено дефіцит бюджету США поряд з скороченням QE. Тобто, одночасне посилення і фіскальної і монетарної політики. Але від цього варіанту американці вже відмовилися.