Форекс: Огляд EUR на 4 червня 2014 р

У середу, 4 червня, євро на Форекс продовжує консолідуватися трохи вище позначки 1,36 дол. Учасники торгів на Форекс не роблять активних дій в очікуванні рішення ЄЦБ.

У середу, 4 червня, євро на Форекс продовжує консолідуватися трохи вище позначки 1,36 дол. Учасники торгів на Форекс не роблять активних дій в очікуванні рішення ЄЦБ. Серед валютних спекулянтів на біржах затишшя, а між тим у фінансовому світі розгорається скандал.

Новини ринку Форекс. Європейське управління з цінних паперів і ринків (European Securities and Markets Authority, ESMA) оголосило публічна догана європейського та французького підрозділам міжнародного рейтингового агентства Standard & poor's. Як йдеться в повідомленні регулятора, причиною догани стала помилкова публікація S&P на порталі Global Credit Portal в листопаді 2011 р., в якій було зазначено, що кредитний рейтинг Франції був знижений, у той час як насправді він був залишений без змін. На цьому порталі агентство публікує різні рейтинги і супутню фінансову інформацію, в тому числі про ступінь ризику банківських систем різних держав (BICRA). Із-за того що внутрішня база даних S&P використовувалася для зберігання інформації про рейтинги, так і відомостей про BICRA, операції з останньої призвели до помилки системи і випуску невірного оповіщення про зниження рейтингу.

ESMA порахувало, що помилкове оповіщення було не просто технічною помилкою, а було наслідком нездатності S&P відповідати законодавству про внутрішні механізми контролю і неефективної внутрішньої структурою агентства. У S&P повідомили, що вжили заходів обережності, щоб уникнути повторення подібних інцидентів у майбутньому, і висловили задоволення у зв'язку з тим, що регулятор встановив ненавмисний характер помилки.

Публічна догана S&P став першим випадком, коли європейські регулятори застосовують дисциплінарні заходи до рейтинговим агентствам. ESMA отримало повноваження по нагляду за рейтинговими агентствами в 2011 р. Крім попереджень і доган, регулятор має право штрафувати порушників або відкликати їх ліцензії.

Дії провідної трійки рейтингових агентств - S&P, Moody's і Fitch - останнім часом регулярно критикуються як в Європі, так і в США. Зокрема, на початку лютого стало відомо, що італійська Рахункова палата розглядала можливість подачі позову проти агентств у розмірі 234 млрд євро. Відомство вважало, що під час фінансової кризи в 2011 р. трійка агентств занизила фінансовий потенціал Італії, наносячи тим самим шкоду державі і відлякуючи інвесторів. Крім цього, влада США судяться з S&P з-за завищення рейтингів іпотечних цінних паперів, що, на думку позивачів, сприяло поширенню фінансової кризи у 2008 р., відзначають аналітики ринку Форекс.

В грудні 2013 р. ESMA попередило рейтингові агентства, що їм можуть загрожувати санкції за упередженість під час присвоєння суверенних рейтингів. Невдоволення відомства викликали затримки з публікацією суверенних рейтингів і можливі витоку інформації третім особам.

Тиск, який чиниться зараз Європою на рейтингові агентства, хоч і запізніле, але необхідне. Американська трійка S&P, Moody's і Fitch допомогою своїх рейтингів контролює величезний пласт автоматичних рішень з боку різних інвесторів, фондів і навіть центробанків, а значить, опосередковано контролює і гігантські фінансові потоки. Щоб убезпечити себе від повторення боргової кризи, Європа намагається підвищити відповідальність агентств за виставляються ними рейтинги. Це допоможе зміцнити основи фінансів Старого Світу і всього світу, відзначають аналітики ринку Форекс.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся