Фондові торги в Японії 17 травня закрилися зростанням Nikkei на тлі підвищення цін на акції високотехнологічних компаній.

Фондові торги в Японії 17 травня 2006 р. закрилися зростанням індексу Nikkei, який вперше за сім днів продемонстрував позитивну динаміку. Лідерами зростання стали акції високотехнологічних компаній, які в ході минулого тижня значно знизилися. Додатковим стимулом до зростання стали останні американські макроекономічні показники, що дозволяє японським експортерам сподіватися на збереження в найближчій перспективі облікової ставки ФРС на рівні 5%. Лідерами зростання серед компаній високотехнологічного сектора стали :TDK Corp., Nikon Corp., Canon Inc. Акції найбільшого японського виробника магнітних матеріалів і накопичувачів для електронного устаткування TDK Corp. виросли на 3,8%. Папери виробника цифрових фотокамер Canon Inc. підвищилися на 1,2%. В той же час акції іншого японського виробника цифрових фотокамер, що займає п'яте місце в світовій класифікації, компанії Nikon Corp. виросли на 6,3%. Також підвищилися ціни на акції металургійних компаній. Так, ціни на акції третього світового виробника сталі Nippon Steel Corp. подорожчали на 4,4%. Папери японської металургійної компанії JFE Holdings Inc. виросли на 4,2% після повідомлень про можливе підвищення на 10% цін на сталевий лист. Завдяки зростанню цін на кольорові метали на світових ринках підвищилися котирування японських компаній сектора кольорової металургії. Зокрема, ціни на акції найбільшого японського виробника золота Sumitomo Metal Mining Co. виросли на 4,7%. Також подорожчали акції японської автомобільної компанії Honda Motor Co. Акції цієї компанії виросли на 0,78% після повідомлень про заплановане будівництво нових заводів в Японії, США і Канаді. На момент закриття торгової сесії 17 травня 2006 р. індекс Nikkei виріс на 149,25 пункту (0,9%) і склав 16307,67 пункту. Курс американського долара по відношенню до японської ієни знизився на 0,30 ієни в порівнянні з курсом минулого дня і склав 109,42 ієни/дол.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся