Фондові торги в США завершилися 26 березня різноспрямованою зміною провідних індексів.

Фондові торги в США завершилися 26 березня різноспрямованою зміною провідних індексів, які при цьому залишилися поблизу відміток закриття попереднього торгового дня. У перші години торгів індекси виросли у зв'язку з тим, що європейським лідерам вдалося досягти угоди з приводу допомоги Греції, проте потім настрої на ринку змінилися на негативні у зв'язку з затонулим південнокорейським кораблем.
Акції одного з найбільших у світі виробників програмного забезпечення для ПК - американської корпорації Oracle - подешевшали на 1,3%. Згідно зі звітом, чистий прибуток компанії в III кварталі 2009р. впала до 1,19 млрд дол. в порівнянні з показником в 1,33 млрд дол роком раніше. Тим часом аналітики чекали, що значення показника чистого прибутку складе 1,46 млрд дол На 1,2% подешевшали акції софтверної корпорації Microsoft.
У той же час на 1,9% піднялися котирування виробника популярних гаджетів Apple, оскільки аналітики Credit Suisse підвищили прогноз за вартістю акцій компанії.
Підвищення цін на метали позитивно відбилося на динаміці котирувань найбільших гірничодобувних компаній, таких як американський алюмінієвий концерн Alcoa (+1,1%) і мідьовидобувної Freeport-McMoRan Copper & Gold Inc. (+1,6%). Зростання цін на золото привів до зростання котирувань золотодобувної компанії Barrick Gold (+1,7%), а підвищення цін на нафту - до зростання котирувань енергетичних компаній ExxonMobil (+0,4%) і Chevron Corp. (+0,9%).
На хід торгів зробили вплив статистичні дані з економіки США. Зокрема, до початку торгової сесії були опубліковані остаточні дані Міністерства торгівлі країни по ВВП США в IV кварталі 2009р., Згідно з якими показник виріс на 5,6%. Аналітики очікували, що ВВП США в IV кварталі 2009 р. зросте на 5,9%. Таким чином, остаточний показник зростання ВВП США в порівнянні з уточненими даними, опублікованими 26 лютого ц.р., переглянутий у бік пониження (раніше повідомлялося про зростання ВВП на 5,9%). Незважаючи на перегляд даних по ВВП в бік зниження, остаточний показник зростання американської економіки в IV кварталі 2009 р. став найбільш значним з III кварталу 2003р.
Позитивно на динаміку котирувань компаній вплинула доповідь Мічиганського університету/Reuters по індексу споживчої довіри в США в березні 2010 р. Згідно з доповіддю, показник, за остаточними даними, в березні 2010р. не змінився і склав 73,6 пункту. Тим часом аналітики чекали, що показник знизиться в порівнянні з лютим 2010р. і складе 73 пункти.
За підсумками торгів 26 березня індекс Dow Jones підвищився на 9,15 пункту (+0,08%) - до 10850,36 пункту, індекс S&P - на 0,86 пункту (+0,07%) - до 1165,59 пункту, індекс Nasdaq - знизився на 2,28 пункту (-0,10%) - до 2395,13 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся