ru ua

Фондові торги в США завершилися 11 травня 2010 р. переважно зниженням провідних індексів.

Фондові торги в США завершилися 11 травня 2010 р. переважно зниженням провідних індексів. В ході торгової сесії інвестори проявляли обережність. Бурхливий оптимізм, викликаний 10 травня новиною про те, що Євросоюз створить стабілізаційний механізм обсягом 750 млрд євро дещо спав, і гравці фондового ринку заговорили про те, що напруженість в ситуації з борговими проблемами Греції все ще чинить тиск на ринок. У довгостроковій перспективі у учасників ринку до цих пір залишаються сумніви в тому, що Афіни, а також інші держави єврозони, з великим дефіцитом бюджету зможуть провести заплановані програми, що вимагають введення жорстких заходів економії, і уникнути реструктуризації боргів.

Несприятливо склалася торгова сесія для крупних енергетичних компаній США, включаючи Exxonmobil (-0,5%) і його конкурента Chevron Corp. (-0,2%), а також Occidental Petroleum (-1,3%). Котирування акцій нафтових гігантів знижувалися на тлі падіння цін на "чорне золото", обумовленого туманними перспективами відновлення глобальної економіки і ослабленням євро по відношенню до долара.

У мінусі торгова сесія завершилася і для компаній гірничодобувного сектора, включаючи алюмінієвого гіганта Alcoa (-3,6%) і медевидобувну Freeport-Мcmoran Copper&gold (-3,1%). Ціни на метали знизилися у зв'язку з новинами з Китаю. Згідно з останніми статистичними даними, споживчі ціни в Китаї в квітні 2010 р. виросли на 2,8% в річному численні. Зростання споживчих цін надає тиск на уряд країни і сприяє підвищенню вартості обслуговування держборгу.

В той же час на тлі зростання цін на золото дорожчали акції золотодобувних компаній: папери Barrick Gold і Newmont Mining додали в ціні 4,5% і 4,8% відповідно.

Падіння котирувань паперів виробника молочної продукції, компанії Dean Foods, спостерігалося вже другу сесію підряд. 10 травня ц.р. компанія опублікувала фінансовий звіт, згідно якому прибуток на одну акцію Dean Foods в I кварталі 2010 р. скоротився до 24 центів проти 48 центів за аналогічний період роком раніше, а чистий прибуток за квартал склав 43 млн дол. проти 76 млн дол. роком раніше. Такі показники явно розчарували інвесторів, спровокувавши обвал котирувань компанії на 25,97%. Після цього експерти UBS знизили рекомендації по акціях Dean Foods з "купувати" до "нейтрально". На закритті американських фондових торгів 11 травня акції компанії втратили в ціні 8,5%.

Тим часом акції американського медіаконгломерата Walt Disney Co. подорожчали на закритті торгової сесії на 1,3% напередодні публікації фінансового звіту.

За підсумками торгів в США 11 травня 2010 р. індекс Dow Jones знизився на 36,88 пункту (-0,34%) - до 10748,26 пункту, індекс S&Р - на 3,94 пункту (-0,34%) - до 1155,79 пункту, в той же час індекс Nasdaq піднявся на 0,64 пункту (+0,03%) - до 2375,31 пункту.