ua ru

Фондові торги в США відкрилися зниженням провідних індексів на тлі макроекономічних новин.

Фондові торги в США 9 грудня 2009 р. відкрилися зниженням провідних індексів на тлі макроекономічних новин. Інвесторів стурбувало рішення рейтингового агентства Standard & Poor's змінити прогноз по кредитному рейтингу Іспанії на "негативний", що викликало спекуляції про майбутню хвилю дефолтів на світових ринках. На відкритті торгів в мінус пішли акції провідних фінансових компаній США: зокрема, котирування паперів банку J.P.morgan & Chase знизилися на 1,1%, Morgan Stanley - на 0,8%.
У лідерах зниження також знаходяться акції технологічних компаній після того, як провідний американський чипмейкер Texas Instruments Inc. не вразив інвесторів оновленим прогнозом із виручки на IV квартал 2009 р. Компанія тепер очікує, що її обсяг продажів в IV кварталі складе від 2,9 млрд до 3,02 млрд дол., тоді як попередній прогноз припускав виручку в діапазоні 2,78-3,02 млрд дол., тобто верхня межа прогнозу залишилася без змін. На цьому тлі акції Texas Instruments подешевшали на початку торгової сесії на 2,4%. Папери найбільшого в світі виробника мікропроцесорів Intel втратили у вазі 0,9%, акції промислового конгломерату General Electric - 0,6%.
Під кінець першої години торгів настрої гравців покращали, головним чином, на тлі позитивних даних із зростання складських запасів у США. Обсяг товарних запасів на складах оптової торгівлі в США в жовтні 2009 р. порівняно з попереднім місяцем несподівано виріс на 0,3%, повідомило американське Міністерство торгівлі. Збільшення складських запасів, відмічене вперше за 14 місяців, може свідчити про оптимізм серед американських оптових компаній, що розпачали, нарешті, знову поповнювати свої запаси. Підтримує біржові котирування і послаблення долара на валютних ринках, що підвищує інтерес до акцій сировинних компаній.
Станом на 18:10 за Києвом індекс Dow Jones підвищився на 26,67 пункту (+0,26%) - до 10312,64 пункту, індекс Nasdaq - на 0,42 пункту (+0,02%) - до 2173,41 пункту, а індекс S&p - на 1,20 пункту (+0,11%) - до 1093,14 пункту.