ua ru

Фондові торги в США відкрилися зростанням індексів в середньому на 1% на тлі корпоративних новин.

Фондові торги в США відкрилися зростанням провідних індексів в середньому на 1% на тлі цілої серії корпоративних новин, що грають на руку "бикам". Зокрема, американські компанії Merck & Co. (провідний виробник медичних препаратів) і Abercrombie & Fitch (рітейлер одяг) представили успішні квартальні фінансові результати. Крім того, як знак активізації ринку M&A власник торгових центрів Simon Property Group, що веде в США, оголосив про намір придбати компанію-конкурента General Growth Properties за значну суму - 10 млрд дол.

Зовнішній фон також сприяє покупкам на Уолл-стріт. Європейські ринки акцій сьогодні торгувалися в плюсі завдяки рішучості урядів ЄС усунути бюджетні проблеми Греції. Міністри фінансів єврозони відвели Греції рівно місяць на досягнення видимого прогресу в реалізації програми скорочення бюджетного дефіциту. Інвестори сприйняли жорсткий тон європейських міністрів як свідоцтво готовності Європи втрутитися в ситуацію не тільки на словах, але і на справі.

Американський долар, що досяг напередодні 9-місячного максимуму до євро, сьогодні перервав своє зміцнення під впливом сприятливих новин по Греції. Ослаблення долара в минулому році переважно корелювало із зростанням фондових індексів.

У складі індексу Dow лідерами зростання є папери нафтової корпорації Chevron (+2,3%) і найбільшого в США комерційного банку Bank of America (+2,4%). Котирування Chevron підстебнули сьогоднішнє зростання цін на нафту (ф'ючерси Light Sweet в Нью-Йорку перевищили рівень 77 дол./бар.), а також підвищення рейтингу паперів компанії аналітиками Bernstein Research.

Акції фармацевтичної корпорації Merck подорожчали на відкритті торгів на 1,9%, після того, як компанія повідомила про зростання чистого прибутку в IV кварталі 2009 р. в 4 рази - до 6,5 млрд дол.

Папери виробника азотної продукції для сільського господарства і промисловості Terra Industries підскочили в ціні відразу на 20%, після того, як компанія прийняла пропозицію про злиття з боку найбільшого в світі виробника мінеральних добрив - норвезькою Yara International. Сума операції складе 4,1 млрд дол. готівкою.

Станом на 18:28 за київським часом індекс Dow Jones виріс на 106,11 пункту (+1,05%) - до 10205,25 пункту, індекс S&P - на 12,36 пункту (+1,15%) - до 1087,87 пункту, індекс Nasdaq - на 20,26 пункту (+0,93%) і складає 2203,79 пункту.