Фондові торги в Європі 1 квітня відкрилися підвищенням провідних індексів на тлі макроекономічних новин.

Фондові торги в Європі 1 квітня 2010 р. відкрилися підвищенням провідних індексів на тлі макроекономічних новин. Представлені звіти свідчать про те, що промислове зростання в Китаї набрало обертів у зв'язку із збільшенням замовлень на продукцію. Індекс менеджерів по закупівлях (PMI) у виробничому секторі Китаю виріс в березні ц.р. (з поправкою на сезонність) до 55,1% в порівнянні з показником в 52% в лютому 2010 р. Значення індексу в цілому співпало з очікуваннями аналітиків. Зростання промислового сектора Китаю сприяло збільшенню імпорту в країну, що безпосередньо впливає на більшість європейських компаній.

На цьому тлі сьогодні в плюсі опинилися котирування крупних кредитних організацій в Європі. Так, акції британських Barclays і Lloyds Banking Group додали в ціні 0,6% і 1,7% відповідно. В той же час цінні папери HSBC Holdings і Royal Bank of Scotland подорожчали на 0,3% і 0,5%. Серед французьких банків спостерігається та ж динаміка: акції BNP Paribas SA і Societe Generale подорожчали на 0,8% і 1% відповідно. Котирування німецького Deutsche Bank AG підвищилися на 0,5%.

Підвищення цін на метали позитивно позначилося на котируваннях гірничодобувних компаній: цінні папери британо-австралійських Rio Tinto і ВНР Billiton подорожчали на 1,7% і 1,6% відповідно, акції Anglo American додали в ціні 1,6%, швейцарської Xstrata - 2,5%.

Аналогічна динаміка спостерігається і серед енергетичних компаній. Так, акції британських нафтових гігантів BP і Royal Dutch Shell торгуються в зеленій зоні (+0,7% і +0,2% відповідно), цінні папери французької Total SA подорожчали на 0,8%, італійської нафтогазової групи ENI SPA - на 0,6%.

На відкритті торгів в плюсі опинилися цінні папери німецького автомобілебудівного концерну Bayerische Motoren Werke AG (BMW) (+3,4%) після того, як експерти Credit Suisse Group AG підвищили рекомендацію по акціях компанії.

Сприятливо складаються європейські фондові торги і для німецького машинобудівного концерну MAN (+0,4%). Компанія оголосила, що розраховує на прибуток від продажу вантажних автомобілів в поточному році, еквівалентну показнику минулого року.

Станом на 11:20 за київським часом індекс FTSE 100 підвищився на 39 пунктів (+0,69%) - до 5718,64 пункту, французький CAC 40 - на 37,09 пункту (+0,93%) - до 4011,1 пункту, німецький DAX - на 53,58 пункту (+0,87%) - до 6207,13 пункту, швейцарський SMI - на 0,81 пункту (+0,01%) - до 6874,18 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся