ru ua

Фондові торги в США 10 липня 2012 р. закрилися зниженням провідних індексів

Фондові торги в США 10 липня закрилися зниженням провідних індексів. В інвесторів є кілька приводів для занепокоєння, включаючи ситуацію на американському ринку праці і обстановку з "стелею" держборгу, підвищення якого, на думку експертів, необхідно, але все ще не узгоджено.

Не дають приводу для оптимізму і новини з Європи на тлі зростання недовіри інвесторів до італійського банківського сектору. Крім того, влада КНР висловила напередодні готовність дотримуватися обраного курсу та посилити монетарну політику в рамках боротьби зі зростанням споживчих цін. Це змушує учасників ринку нервувати і чекати зниження попиту на енергоносії і промислові метали з боку найбільшої економіки світу, що розвивається.

Сезон корпоративної звітності в США традиційно стартував з фінансових результатів алюмінієвого гіганта Alcoa, які виявилися гіршими від очікувань експертів. Несприятливо на підсумки компанії за II квартал 2012 р. вплинув спад цін на алюміній. На цьому тлі котирування компанії знизилися на 4,1%, продемонструвавши найбільш значне зниження у складі індексу Dow Jones.

Розчаровуючий звіт Alcoa посилив несприятливу ситуацію у високотехнологічному і промисловому секторах. Папери виробника мікропроцесорів Advanced Micro Devices подешевшали на 11%, після того як компанія знизила прогноз по виручці на II квартал 2012 р., пославшись на несприятливі умови для ведення бізнесу в КНР і Європі. Папери іншого представника сектора Applied Materials знизилися в ціні на 2,7%, після того як компанія знизила прогноз по виручці на 2012 р.

У складі індексу "широкого ринку S&P найбільш помітним зниженням котирувань відзначилися промислові і ресурсодобувні компанії, після того як виробник двигунів для вантажних автомобілів Cummins знизив прогноз по продажам на 2012 р., пославшись на зниження попиту на продукцію в США, КНР і Бразилії. Папери Cummins впали в ціні на 8,9%, акції Caterpillar подешевшали на 3,5%.
Акції американської гірничодобувної компанії Peabody Energy знизилися в ціні на 3,73% на тлі інформації про те, що Peabody Energy і Європейська ArcelorMittal запропонували придбати австралійську вугільну компанію Macarthur Coal за 5 млрд дол.

За підсумками торговельної сесії 10 червня ц.р. індекс Dow Jones знизився на 83,17 пункту (-0,65%) - до 12653,12 пункту, індекс S&P - на 10,99 пункту (-0,81%) - до 1341,47 пункту, індекс Nasdaq - на 29,44 пункту (-1,00%) - до 2902,33 пункту.