ru ua

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб України перевів 9 банків в категорію тимчасових учасників.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) України 20 жовтня перевів 9 банків в категорію тимчасових учасників, повідомляє прес-служба ФГВФО.

Зокрема, до категорії тимчасових учасників переведені: банк «Арма» (Київ), Банк регіонального розвитку (Київ), «Біг-Енергія» (Київ), «Володимирський» (Суми), «Дністер» (Львів), Західінкомбанк (Луцьк), «Новий» (Дніпропетровськ), «Преміум» (Київ), Трансбанк (Київ).

Відповідно до закону про фонд гарантування внесків фізичних осіб, в категорію тимчасових учасників фонду за рішенням адміністративної ради фонду переводяться банки, які не виконують встановлених Національним банком України економічних нормативів або яким НБУ зупинив дію ліцензії на здійснення банківської діяльності.
Фонд гарантування вкладів не відшкодовуватиме гарантовані суми за внесками фізичних осіб у банках з категорії тимчасових учасників, якщо такі внески будуть зроблені після 20 жовтня, тобто після переведення цих банків в категорію тимчасових учасників.
Така умова стосується лише нових вкладів і не розповсюджується на раніше укладені депозитні договори.
Банк, переведений до категорії тимчасового учасника ФГВФО, зобов'язаний попереджати у письмовій формі фізичних осіб при заключені з ним нових угод на залучення внесків, що ФГВФО не гарантує відшкодування за цими внесками на умовах, визначених законом
Після даних змін кількість банків - постійних учасників фонду скоротилося до 173, тимчасових учасників - збільшилося до 11.


Фонд не відшкодовує гарантовану суму за вкладами фізичних осіб, які залучаються банком, філією іноземного банку, переведеними до категорії тимчасового учасника Фонду, які залучені ними з дати отримання повідомлення про переведення їх до категорії тимчасового учасника Фонду.
Банк, переведений до категорії тимчасового учасника Фонду, зобов'язаний попереджати у письмовій формі фізичних осіб при укладенні з ним нових угод на залучення вкладів, що Фонд не гарантує відшкодування за цими вкладами на умовах, визначених Законом.
Вказані обмеження стосуються тільки залучення нових вкладів і не поширюються на продовження строків за раніше укладеними депозитними договорами.