Fitch може знизити рейтинги єврозони

Експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings бачать істотні ризики зниження суверенних рейтингів країн єврозони, повідомляє телеканал "Росія 24".

Як повідомили сьогодні експерти провідного світового оцінювача, зниження рейтингів може відбуватися незважаючи навіть на те, що Європейський центробанк має намір надавати всю можливу допомогу для підтримки стабільності в регіоні, включаючи викуп з ринку держоблігацій проблемних країн.

За словами глави глобального підрозділу Fitch по роботі з суверенними і наднаціональними рейтингами Девіда Райлі, в даний час для глобальної економіки існують лише три по-справжньому серйозних загрози. До них Райлі зараховує кризу суверенного боргу в єврозоні, наслідки фіскального обриву в США і, нарешті, жорстку посадку економіки Китаю.

Таку позицію він озвучив в ході щорічної конференції Fitch, що відбулася сьогодні в Бангкоку. Експерт рейтингового агентства також підкреслив, що рівень стійкості ринків, що розвиваються до глобального економічного уповільнення вищий, ніж у розвинених країн. З іншого боку, Райлі підкреслив, що вважати emerging markets повністю захищеними явно не варто.

Нагадаємо, що раніше на цьому тижні Світовий банк знизив прогноз по зростанню ВВП Східної Азії та Тихоокеанського регіону в першу чергу через уповільнення розвитку Китаю. Як прогнозують тепер аналітики організації, за підсумками нинішнього року ВВП Народної Республіки, цілком ймовірно, збільшиться на 7,7%. Раніше Світовий банк чекав зростання ВВП на 8,2%. На 2013 р. оцінка розвитку економіки - 8,1%. У травні Світовий банк чекав зростання на 8,6%.

В результаті на 2012 р. для Східної Азії та Азіатсько-Тихоокеанського регіону аналітики Світового банку чекають зростання на 7,2% проти травневої оцінки в 7,6%. На наступний рік оцінка очікувань становить 7,6% проти попереднього рівня в 8,0%.

Читайте також: Fitch присвоїло стабфонду ESM найвищий кредитний рейтинг

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся