ru ua

Фонд держмайна планує в 2010 р. продати "Укртелеком" за стартовою ціною не менше 7 млрд грн.

Фонд держмайна планує в 2010 р. продати "Укртелеком" за стартовою ціною не менше 7 млрд грн. Про це повідомив на прес-конференції в.о. голови ФДМ Микола Рябченко, передає кореспондент РБК-Україна.

М.Рябченко відзначив, що в урядовій програмі приватизації заплановано отримати від продажу держмайна 10 млрд грн в 2010 р. За його словами, ФДМ зможе виконати цю програму, оскільки має достатньо ліквідного майна.

М.Рябченко повідомив, що 67% від планів складе продаж контрольного пакету "Укртелекому". За його словами, поки держмонополіст не готовий до продажу, проте фонд зробить все можливе, щоб підготувати "Укртелеком" до продажу цього року.

"Я думаю, що уряд зробить все можливе, щоб нам дати це зробити, дати нам належні повноваження і можливості продати компанію", - сказав М.Рябченко.

За його словами, на відкритому конкурсі планується продати контрольний пакет, надалі стратегія передбачає продаж акцій, що залишилися, на фондових ринках, оскільки на сьогоднішній день держава володіє 92% пакету акцій "Укртелекому".

"Це застосовується в цивілізованих країнах, ми продаємо контрольний пакет, тим самим капіталізація компанії росте, акції ростуть в ціні, і держава починає виставляти акції на фондовий ринок. Це є фіскальним продажем і держава отримує значно більше коштів", - сказав М.Рябченко. За його словами, стартова ціна в 7 млрд грн є обгрунтованою, оскільки до України росте довіра з боку іноземних інвесторів, підвищуються її кредитні рейтинги.

М.Рябченко відзначив, що решту частини від планів з приватизації ФДМ зможе отримати, оскільки має вже достатньо привабливих об'єктів. Зокрема, в квітні планується провести конкурс з продажу держпакету акцій "Луганськтепловоз". В наявності залишається також Одеський припортовий завод, стартова ціна якого, у випадку виставляння на продаж, складе не менше 5 млрд грн.