Федерація роботодавців вимагає скасування постанови Кабміну про цільову надбавку до тарифу на газ.
Федерація роботодавців України наполягає, щоб уряд скасував свою постанову про введення цільової надбавки до тарифу на газ для промислових споживачів та хімічних підприємств. Про це сьогодні на прес-конференції заявив голова ради Федерації роботодавців Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна. За його словами, в іншому випадку Федерація оскаржить вказане рішення уряду в судовому порядку. Ю.Бойко відзначив також, що прийняттям вказаної постанови уряд порушив положення генеральної угоди, яка була підписана між Кабінетом міністрів, роботодавцями та профспілками на 2008-2009 рр., і відповідно до якої уряд взяв на себе зобов'язання не приймати жодних рішень в контексті соціально-економічної політики без узгодження зі стороною роботодавців. Як повідомив президент Союзу хіміків України Олексій Голубов, додаткові надбавки до тарифу на газ роблять хімічну промисловість України неконкурентоспроможною, зокрема, виробників аміаку і мінеральних добрив. Він додав, що вже сьогодні українським аграріям не вигідно купувати продукцію українських хімічних підприємств. За словами О.Голубова, усі підприємства хімічної промисловості вже працюють на межі рентабельності або в деяких сегментах є нерентабельними.