Фармацевти вимагають ліквідувати ініціативи екс-міністра охорони здоров'я Мусія

НовиниПолітика    06.10.2014 - 15:22

Після звільнення міністра охорони здоров'я Олега Мусія об'єднання фармацевтів з Миколаєва нагадало уряду про деякі кадрові рішення міністра, які можуть погіршити ситуацію на ринку ліків. Про це йдеться у листі громадської організації "Всеукраїнське об'єднання "Миколаївська фармацевтична асоціація Фармрада" направленому прем'єр-міністру Арсенію Яценюку.

У документі громадські діячі вимагають у Яценюка звернути увагу і ліквідувати ініціативи екс-міністра охорони здоров'я Олега Мусія.

Зокрема повідомляється, що з подачі Мусія головою Держлікслужби став голова ВГО "АПАУ" і власник аптечної мережі "Фалбі" Михайло Пасічник, а його першим заступником призначено Олена Алексєєва, директор асоціації "Виробники ліків України". Саме вона, нагадують фармацевти, захищала ТДВ "Інтерхім" у боротьбі за відновлення виробництва скандально відомих кодеїновмісних (алкалоїд опію) препаратів.

Фармацевти нагадали, що раніше лобістські спроби відновити імпорт препарату "Кофекс" всупереч забороні створили навколо міністерства серйозний скандал. Доглядати за інтересами великих аптечних мереж і певних підприємств повинні були спеціально підібрані люди. Так, орган Мінохорони здоров'я, який повинен був здійснювати державний нагляд за дотриманням ліцензіатами ліцензійних умов у сфері обігу лікарських засобів та контролю якості ліків, очолили представники великого бізнесу.

Фармацевтична асоціація "Фармрада" зазначає, що незрозумілим з точки зору загального інтересу галузі виглядає і підпорядкування діяльності Держлікслужби заступнику міністра охорони здоров'я Наталії Лісневської, яка не має медичного або фармацевтичного спеціальної освіти.

"Такі кадрові рішення остаточно дестабілізували роботу фармацевтичної галузі. Також під прикриттям Мусія і Пасічника Держлікслужбою були розроблені ініціативи щодо фактичної монополізації фармацевтичного ринку великими аптечними мережами. При цьому позиція малих підприємств була просто проігнорована. Наприклад, громадської організації "ВОМФАФР" довелося витримати справжню інформаційну війну для того, щоб увійти до складу створеної Михайлом Пасічником робочої групи з питань оптової та роздрібної реалізації лікарських засобів.

Групу створили без участі представників малого підприємництва, частка яких на ринку складає близько 27%", - повідомляється в документі.

Фармацевти підкреслюють, що на тлі цих подій екс-міністр Олег Мусій та голова Держлікслужби Михайло Пасічник виявили повне ігнорування проблем ФОП і висловили відверта неповага та небажання навіть спілкуватися з цих питань з громадськими організаціями - представниками малого підприємництва.

Нагадаємо, ще в червні малі підприємці - аптекарі з різних областей України організували протест під стінами уряду проти безчинств з боку Моз.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top