ru ua

Фармакологічний гігант Amgen купує розробника засобів від раку Onyx за 10,4 млрд дол

Фармакологічний гігант Amgen Inc підписав у неділю угоду про покупку виробника ліків від раку Onyx Pharmaceuticals Inc приблизно за 10,4 млрд дол, прагнучи поповнити лінійку продуктів у зв'язку зі зниженням продажів власних ключових засобів. 

Фармакологічний гігант Amgen Inc підписав у неділю угоду про покупку виробника ліків від раку Onyx Pharmaceuticals Inc приблизно за 10,4 млрд дол, прагнучи поповнити лінійку продуктів у зв'язку зі зниженням продажів власних ключових засобів. Про це повідомляє Reuters.

Правочин, яким завершився двомісячний аукціон з продажу Onyx, стане п'ятою за величиною за всю історію біотехнологічної галузі. Вона дає Amgen повні права на новий засіб для лікування множинної мієломи Kyprolis, чиї річні продажі, на думку аналітиків, можуть перевищити 2 млрд дол.

Найбільша в світі біотехнологічна компанія також отримає потоки виручки від продажів кошти від раку печінки і нирок і патентні виплати від Bayer AG за ліки від раку товстої кишки Stivarga.

У повідомленні Amgen говориться, що компанія купить всі акції Onyx Pharmaceuticals по 125 дол за кожну. Таким чином, сума покупки бізнесу складе 9,7 млрд дол, за винятком грошових коштів на балансі компанії. Операція, яка ознаменувала кінець двомісячного аукціону з продажу Onyx, повинна завершитися в IV кварталі 2013 р.

Базована в Каліфорнії Amgen зіткнулася із зростаючою необхідністю поповнити свій набір продуктів, так як сумніви в безпеці її засобів від анемії Aranesp і Epogen знизили їх продажу. Також з 2015 р. закінчуються патенти на чотири з п'яти найбільш популярних ліків фірми.

Компанія Amgen заснована в 1980 р. в Каліфорнії. Є найбільшою незалежною біотехнологічної компанією в світі і одним з головних роботодавців штату. У корпорації працюють понад 17 тис. осіб. Акції Amgen торгуються на біржі і входять в розрахункову базу індексу Nasdaq і S & P 500.