ru ua

Єврокомісія вимагає жорстко карати за маніпуляції зі ставками

Єврокомісія вимагає жорстко карати будь-які спроби маніпуляції ринковими індексами, включаючи процентні ставки. З таким повідомленням виступила сьогодні прес-служба європейського комісара з фінансових ринків Мішеля Барньє, передає телеканал "Росія 24".

У регуляторі закликають владу ЄС поспішити з введенням додаткових інструментів контролю за ринковими процесами. Крім того, як повідомили сьогодні в Єврокомісії, Барньє збирається найближчим часом виступити з власними пропозиції, спрямованими на посилення законодавства в сфері відкритих ринкових індексів.

Нинішня риторика Єврокомісії пов'язана з міжнародним банківським скандалом навколо Лондонської ставки міжбанківського запозичення LIBOR і пов'язаних з нею європейської Euribor, японської Tibor та іншими індикаторами.

Окремо від Єврокомісії британські регулятори пропонують ввести кримінальне покарання за недбалість при управлінні банками, замішаними в даних злочинах. Поки що мова йде про покарання топ-менеджменту Barclays. Якщо парламент підтримає цю ініціативу, то першими менеджерами, які понесуть покарання, стануть тепер уже колишні керівники банку Barclays: Роберт Даймонд, Маркус Ейджіус і Джеррі де Месьє.

Експерти вже давно говорять про занадто м'які покарання за фінансові злочини. Минулого тижня лауреат Нобелівської премії з економіки Джозеф Стігліц заявив, що фінансисти повинні бути поставлені під громадський контроль. Першим кроком на цьому шляху, на його думку, є поширення на банкірів юридичної відповідальності за наслідки їхніх дій, продиктованих жадібністю і дурістю. "Давайте відправимо кілька банкірів до в'язниці, це навчить інших вести себе більш обачно", - радить Стігліц.