Економіка Італії, як і раніше, в рецесії, але прогноз оптимістичний

НовиниЕкономіка    06.08.2013 - 14:14
Італійська економіка, як і раніше, перебуває в рецесії, хоча дані щодо динаміки ВВП за II квартал вселяють оптимізм. Італійський ВВП за звітний період скоротився на 0,2% у квартальному численні і на 2% - у річному.

Італійська економіка, як і раніше, перебуває в рецесії, хоча дані щодо динаміки ВВП за II квартал вселяють оптимізм. Італійський ВВП за звітний період скоротився на 0,2% у квартальному численні і на 2% - у річному, випливає з даних національного інституту статистики ISTAT. У той же час аналітики, опитані Reuters, очікували скорочення ВВП на 0,4% у квартальному і на 2,2% - в річному численні.

Економіка Італії "стискається" впродовж восьмого кварталу поспіль, хоча скорочення ВВП виявилося менш значним, ніж прогнозували експерти, і менш значним, ніж у I кварталі, коли економіка країни скоротилася на 0,6% у квартальному численні.

Тим часом, провідні економічні індикатори, оприлюднені минулого тижня, свідчать про те, що рецесія в італійській економіці починає поступово слабшати. Багато експертів прогнозують повернення ВВП країни до помірного зростання в IV кварталі. Найбільш оптимістичні прогнози свідчать про повернення італійської економіки до зростання у III кварталі цього року. Це багато в чому пов'язано із загальною розрядкою обстановки у єврозоні, вважають аналітики.

У той же час прогнози для італійської економіки на весь 2013 р. залишаються стриманими: ВВП країни скоротиться на 1,8% в річному численні проти зниження на 2,4% за підсумками минулого року. Чинником ризику для італійської економіки є політична нестабільність, яка може звести нанівець всі спроби оживити зростання національного ВВП, зазначають експерти.

Нагадаємо, в липні агентство S&P знизило рейтинг Італії, вельми критично оцінивши перспективи її економіки. Рейтинг був знижений з рівня ВВВ+ до ВВВ. Експерти зауважили зниження темпів виробництва і незначні перспективи після економічної кризи. Проблеми є й на ринку праці, що знижує конкурентність Італії на європейському ринку.

Згодом повідомлялося, що фінансові ринки спокійно сприйняли пониження кредитного рейтингу Італії: прибутковість індикативних 10-річних держоблігацій на вторинному ринку підросла незначно порівняно з рівнем закриття напередодні - 4,44% проти 4,41%. Як зазначали аналітики, інвестори звикли до регулярних знижень суверенних рейтингів периферійних країн єврозони і вже не сприймають їх як прямий сигнал до продажів цінних паперів.

Італійська економіка - третя за величиною в зоні євро - залишалася однією з найбільш млявих у світі протягом більше десяти років. Її зростання стримувалося за рахунок нестачі конкурентоспроможності, слабкої політичної системи країни і держборгу, що становить понад 130% ВВП Італії.

Про те, що Італії, яка скочується до глибокої економічної кризи, знадобиться фінансова допомога Євросоюзу, повідомлялося наприкінці червня. За даними другого за величиною італійського банку - Mediobanca, ситуація на світовому борговому ринку погіршується протягом останнього часу, що тягне вартість італійських запозичень вгору.

У квітні рейтингове агентство Moody's зберегло кредитний рейтинг Італії на рівні Baa2, пояснивши своє рішення досить низькою вартістю запозичення. Щоправда, прогноз по рейтингу було залишено "негативний", що пояснювалося тривалою кризою. У Moody's заявляли, що Італії врешті-решт все одно буде потрібна зовнішня допомога, незважаючи на вирішення політичної проблеми у країні.

Раніше, в першій декаді березня, міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило суверенний кредитний рейтинг Італії з A- до BBB+ з негативним прогнозом. Причиною таких дій експерти агентства називали політичну нестабільність у країні.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
Теги: Fitch
On Top