Економіка Франції, всупереч прогнозам, показала зниження темпів зростання

Обсяг ВВП Франції скоротився на 0,1% у III кварталі 2013 р. порівняно з попереднім кварталом, коли темпи росту склали 0,5%. Про це повідомило національне статистичне управління Insee.

Обсяг ВВП Франції скоротився на 0,1% у III кварталі 2013 р. порівняно з попереднім кварталом, коли темпи росту склали 0,5%. Про це повідомило національне статистичне управління Insee, передає телеканал "Росія 24".

Повідомляється, що експерти, опитані агентством Bloomberg, очікували, що економіка країни в зіставленні із II кварталом не зміниться.

Економіка Франції показала істотно гіршу динаміку порівняно з попереднім кварталом, коли зростання склало 0,5%.

Вирішальний негативний вплив на динаміку ВВП в липні-вересні справило зростання дефіциту торгового балансу. Експорт знизився на 1,5%, а імпорт зріс на 1%, торговий дефіцит "відняв" від економічного зростання 0,7%.

Інвестиції в основні фонди знизилися у III кварталі на 0,6% і також мали істотний вплив на підсумковий негативний результат.

Темпи зростання витрат домогосподарств сповільнилися до 0,2% - з 0,4% у попередньому кварталі.

Таким чином, темпи економічного зростання Франції у III кварталі продемонстрували зниження всупереч прогнозам. За II квартал 2013р. ВВП країни, за уточненими даними, виріс на 0,5% у квартальному численні, як і повідомлялося раніше.

Збільшення обсягу французького ВВП відносно III кварталу 2012 р. склало 0,2% при прогнозованому зростанні на 0,3%.

Оцінка зростання економіки Франції за II квартал 2013 р. в річному численні змінена до 0,5% з 0,4%.

Зазначимо, що французькому уряду не вдалося залучити нові інвестиції на тлі значного підвищення податкових ставок. За даними Міністерства праці Франції, безробіття у вересні 2013 р. збільшилося на 0,1% - до 11,1%, максимальних з 1999 р.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's знизило довгостроковий рейтинг Франції на один щабель з "АА+" до "АА". В агентстві вважають, що реформи, які проводяться французьким урядом, не приведуть до поліпшення середньострокових перспектив зростання економіки.

Поряд із цим, за оцінками S&P, на частку доходів держави припадає 53% ВВП, більше тільки у країнах Північної Європи. При цьому держвидатки становлять 56%, займаючи друге місце серед країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

За оцінками Міжнародного валютного фонду, ВВП Франції збільшиться у 2013 р. на 0,2% і зросте на 0,9% у 2014 р. Центробанк Франції прогнозує зростання економіки в поточному кварталі на 0,4% порівняно з попередніми трьома місяцями.

За прогнозами Єврокомісії, обсяг ВВП Франції зменшиться на 0,1% в поточному році і збільшиться на 1,1% у 2014 р. Інфляція складе 1,2% у 2013 р. і 1,7% в наступному.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся