ru ua

Єгипетська прокуратура звинуватить 250 прихильників "Братів-мусульман" у тероризмі та вбивствах

У Єгипті прокуратура збирається пред'явити 250 прихильникам "Братів-мусульман" звинувачення в тероризмі, вбивствах і замахах на вбивство. Поліція затримала 16 серпня 2013 р. більше 1 тис. прихильників "Братів-мусульман", що підтримують усуненого від влади Президента Мохаммеда Мурсі, під час зіткнень з силами безпеки. Цього дня по всій країні в зіткненнях загинули більше 170 осіб.

У Єгипті прокуратура збирається пред'явити 250 прихильникам "Братів-мусульман" звинувачення в тероризмі, вбивствах і замахах на вбивство, передає Reuters. Поліція затримала 16 серпня 2013 р. більше 1 тис. прихильників "Братів-мусульман", що підтримують усуненого від влади Президента Мохаммеда Мурсі, під час зіткнень з силами безпеки. Цього дня по всій країні в зіткненнях загинули більше 170 осіб.

Фотогалерея "П'ятниця гніву" в Єгипті"

Раніше повідомлялося, що сили безпеки Єгипту захопили каїрську мечеть на площі Рамзеса після протистояння з прихильниками "Братів-мусульман", що забарикадувалися усередині. Облога мечеті Аль-Фатіх продовжувалося більшу частину дня 17 серпня 2013 р. і супроводжувалася перестрілкою між ісламістами і поліцейськими.

Раніше глава уряду перехідного періоду Єгипту запропонував розпустити "Братів-мусульман" на законодавчому рівні.
Крім того, офіційний Каїр опублікував офіційну заяву, в якій говориться, що дії влади спрямовані на боротьбу з "терористичним планом "Братів-мусульман".

Декількома днями раніше в Єгипті пройшла "п'ятниця гніву", по всій країні поліція затримала більше 1 тис. осіб. У відповідь "Брати-мусульмани" закликали своїх прихильників організувати "тиждень гніву", щодня проводячи акції протесту до тих пір, поки не завершиться "військовий переворот".

"Ми не покинемо площі. І ми ніколи не мовчатимемо, якщо наші права порушуються, - заявив один з прихильників ісламістів. - Ми тут заради наших загиблих братів".

Ситуація в Єгипті різко загострилася після того, як 3 липня 2013 р. армія усунула з посади Мурсі і скасувала дію Конституції. З того часу прихильники поваленого Президента, який в даний час знаходиться в ув'язненні, закликали продовжувати безлади, щоб повернути Мурсі до влади.