На Донбас із РФ в'їхали 30 тис. осіб у військовій формі, - ОБСЄ

НовиниНадзвичайні події    18.11.2016 - 07:43
Фото: представник США в ОБСЄ Деніел Баєр розповів, скільки військових РФ переправила на Донбас
Фото: представник США в ОБСЄ Деніел Баєр розповів, скільки військових РФ переправила на Донбас

СММ відомо принаймні про 27 випадків повернення в Росію катафалків із загиблими військовими

Тільки на двох пунктах пропуску на кордоні між Україною і Росією у районі Донбасу Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ зафіксувала понад 30 тис. осіб в уніформі військового зразка. Про це йдеться у доповіді представника США при ОБСЄ Деніела Байєра.

Йдеться про роботу СММ ОБСЄ в пунктах пропуску "Гукове" і "Донецьк" (Ростовська область РФ).

На думку Байєра, складно уявити, що робиться на пунктах пропуску на непідконтрольній Києву частині російсько-українського кордону, де спостерігачів ОБСЄ немає.

Представник США в ОБСЄ підкреслив, що СММ, незважаючи на всі перешкоди, що чинить Росія, вдалося задокументувати дестабілізуючу діяльність Росії на сході України.

РФ видає військових за цивільних

Він зазначив, що РФ вже три місяці взагалі не відповідає на запит ОБСЄ з проханням дозволити спостерігачам виходити за межі зазначених вище пунктів пропуску і обходити їх периметр ззовні.

"Ми всі знаємо, що коли Росія намагається видати військовослужбовців за цивільних, це очевидна спроба приховати правду: вони їдуть в Україну, щоб воювати", - сказав Байєр.

З його слів, є дані, що зазначені особи отримують зброю, коли прибувають на окуповані бойовиками українські території.

Він додав, що місії відомо принаймні про 27 випадків повернення в Росію катафалків з позначкою "вантаж 200".

"Це пляма на совісті Кремля. Вони не тільки відправляють російських синів гинути в безглуздій війни, але і ганьблять їхню пам'ять, заперечуючи їхні жертви", - сказав Байєр.

Нагадаємо, співробітники Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні 13 листопада встановили відеокамери для фіксації можливих порушень у першому з трьох пілотних районів розведення сил на лінії зіткнення на Донбасі.

On Top