ru ua

"Депконтроль": Справу Сергія та Олександра Кацуби потрібно довести до кінця

Затримання братів Сергія та Олександра Кацуб, яких звинувачують у розкраданні сотень мільйонів гривень коштів НАК "Нафтогаз України", є більш, ніж актуальним. Про це заявили у міжфракційному депутатському об'єднанні "Депутатський контроль".

"Я вважаю, що ці події відбуваються більш, ніж вчасно. Головне, щоб збій не дала наша судова система. І важливо, щоб були справи не тільки минулі. Сьогодні проблеми в тому же "Укргазвидобуванні" з Прохоренком (глава ДП "Укргазвидобування", - ред.) не менше, ніж з тим же Кацубою", - вважає народний депутат Максим Поляков.

На його думку, тільки максимально жорстке покарання для керівників держкомпаній дозволить навести порядок в нафтогазовій галузі.

"Чим жорсткіше, тим більше будуть вірити, що у нас в газовій сфері щось змінюється. Це стратегічна галузь, тому, по-іншому, я вважаю, нам не можна", - стверджує парламентарій.

На думку Полякова, важливо не дати політизувати ситуацію по "справі Кацуб", яку напевно захочуть представити як переслідування з політичних мотивів.

"Сьогодні будь-яку боротьбу з корупцією у нас намагаються політизувати, тому, я думаю, сьогодні знову будемо чути, що йде розправа над Опозиційним блоком", - підкреслює депутат.

Нагадаємо, як зазначається в українських ЗМІ, Печерський суд схвалив клопотання правоохоронців про затримання Сергія та Олександра Кацуб, яких звинувачують у змові з метою розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах.

За даними слідства, наведеним у ЗМІ, Олександр Кацуба зловживав службовим становищем в період його роботи на посаді заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" з 2012 по 2014 роки.

Зокрема, Кацуба підписав акти виконаних робіт на загальну суму майже 285 мільйонів гривень за нібито проведені дослідження нафтогазових родовищ на шельфі Чорного моря. Кошти перерахували ТОВ "Універсальне комерційне суспільство", яке за підсумками перевірки виявилася фіктивною компанією, оформленою на підставну особу. Як зазначається, ніяких робіт ТОВ не проводила. Підкреслюється, що отримані кошти виводилися в конвертаційні центри і переводилися в готівку. Правоохоронці, за даними ЗМІ, впевнені, що організатором злочинної схеми виступив Сергій Кацуба, який обіймав посаду заступника глави НАК "Нафтогаз України" до 2012 року. А її реалізацією займався Олександр Кацуба, який зайняв його місце.

Крім цього, повідомлялося, що ГСУ МВС висуває братам звинувачення в спробі розкрадання у НАК "Нафтогаз Україна" 3,4 мільярда кубометрів газу. У НАК був укладений договір з ТОВ "Газукраїна-Трейдінг" на постачання природного газу, який повинен відпускатися тільки по передоплаті. Проте, як наголошується, влітку 2013 року Кацуба підписав додаткову угоду з фірмою на поставку 3,4 мільярдів кубометрів газу ціною майже 12 мільярдів гривень без попередньої оплати.