День 30 червня 2012 р. у всьому світі буде подовжено на одну секунду

День 30 червня 2012 р. у всьому світі офіційно буде подовжено на одну секунду - таким чином Міжнародна служба обертання Землі компенсує різницю між показами еталонних годин і астрономічним часом, передає "Ехо Москви".

Стрілки еталонних годин по всьому світу будуть зупинені рівно на одну секунду. Відбутися це повинно безпосередньо опівночі за Всесвітнім координованим часом. В результаті 1 липня 2012 р. за найточнішими хронометрами почнеться з відповідною затримкою. Таке рішення ухвалили фахівці Міжнародної служби обертання Землі. Даний центр розташовується в Парижі і вважаються головним хранителем Всесвітнього координованого часу.

Як стверджують фахівці, причини для коригування ходу еталонних годин криються в особливості нашої планети. Справа в тому, що вона обертається нерівномірно, таким чином, з роками накопичується різниця між астрономічним часом - воно визначається за положенням планети щодо сонця, і часом, який розраховується на основі швидкості розпаду речовин.

Востаннє "високосну секунду" до світового часу додавали 31 грудня 2008 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся