Чистий відтік валюти з України в січні-лютому 2010 р. скоротився у 2,3 рази, - В.Литвицький.

Чистий відтік валюти з України в січні-лютому 2010 р. скоротився у 2,3 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами В.Литвицького, за 2 місяці 2010 р. профіцит поточного рахунку становив 192 млн дол., тоді як за аналогічний період минулого року був дефіцит в розмірі 262 млн дол. Щоправда, розвороту тренду на поступове відновлення позитивного сальдо не сталося, додав він. "Різке зменшення дефіциту фінансового рахунку було вирішальним фактором лютневого посилення зовнішньої платіжної позиції України", - відзначив В.Литвицький.

За словами В.Литвицького, у лютому ц.р. від'ємне сальдо фінансового рахунку було у 2 рази меншим, ніж у січні і становило 612 млн дол., а за січень-лютий воно становило майже 1,9 млрд дол., що майже удвічі менше, ніж у 2009 р. "Від'ємне сальдо фінансового рахунку у лютому, як і у січні, є рефлексією того, що корпоративний сектор, банки, держава віддають і обслуговують борги активніше, ніж позичають нові", - сказав В.Литвицький.

Зокрема, він повідомив, що банки у лютому віддали боргів на 762 млн дол., а позичили лише 193 млн дол. В.Литвицький відзначив, що чистий відтік валюти в певній мірі компенсується припливом прямих іноземних інвестицій, а також зменшенням відтоку готівкової валюти населення поза банками.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся