Бюджет єврозони може бути затверджений на саміті ЄС

Бюджет Європейського союзу може бути розділений на дві частини: для країн валютного союзу буде сформований окремий бюджет. Згідно з інформацією агентства Reuters, лідери країн ЄС мають намір затвердити бюджет єврозони, який буде відмінний від довгострокового бюджету ЄС. Про це повідомляє "Росія 24".

У доповіді, яка містить попередню версію законопроекту, мовиться, що єврозона повинна рухатися у бік більшої інтеграції, у тому числі і в бюджетних рамках.

Передбачається, що кошти загального бюджету 17 країн єврозони підуть на стимулювання економічного зростання в регіоні. Проте поки, за словами джерел, мова йде лише про 20 млрд євро на 2013 р., що є лише 0,2% ВВП єврозони. При цьому загальноєвропейський бюджет на цей рік запланований у розмірі 130 млрд євро.

Європейські лідери повинні обговорити питання єдиного бюджету єврозони на саміті в кінці наступного тижня (18-19 жовтня). Головна проблема - питання субсидій. Країни монетарного блоку могли б використовувати загальний бюджет для субсидій проблемним країнам, наприклад Іспанії, але такий переказ коштів порушуватиме законодавство ЄС.

Читайте також: Національні збори Франції схвалили Європейський бюджетний пакт

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся