Більше половини ринку нафтопродуктів не відповідає вимогам Держстандарту за якістю, - експерт.

Понад 50% ринку нафтопродуктів не відповідає вимогам Держстандарту за якістю. Про це заявив на прес-конференції директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами С.Куюна, близько 30% становить т.зв. "м'яка форма", коли паливо не відповідає за деякими параметрами і 20% ринку - це кустарне виробництво. По дизельному паливу частка кустарного виробництва нижче і становить 12%. Що стосується контрабанди нафтопродуктів, то найбільше вона впливає на ринки Луганської, Донецької і частково Дніпропетровської областей. Традиційним порушенням залишається штучне підвищення октанового числа в бензині.

За його словами, залишається високою частка т.зв. "легального виробництва неякісного бензину", який проводиться з використанням компонентів для виробництва нафтопродуктів, зокрема, виробництво газопереробними заводами компанії "Укрнафта".
"20 тис. т щомісячно йде в невідомому напрямку. На якомусь етапі ця вся сировина, призначена для подальшої переробки, перетворюється в товарний бензин і відправляється на заправки", - заявив С.Куюн.

У той же час "Укртатнафта" займається виробництвом т.зв. "Компонентного бензину", що дозволяє компанії заощадити на сплаті акцизного збору. За його словами, на виробництво бензину з компонентів сплачується акциз 20 євро/т, тоді як на стабільний бензин - 110 євро/т.

"За нашими розрахунками, дане підприємство змогло заощадити 205 млн грн на сплату акцизного збору і мати ціну на бензин нижче на 1 грн, ніж у інших виробників", - заявив С.Куюн. За його словами, невідповідність нормативам виробництва бензину та слабкий контроль з боку держави призводить до утискання прав споживачів, зниження надходжень податків до бюджету, зниження конкуренції серед підприємств. Експерт вважає, що держава повинна посилити контроль за виробництвом і продажем бензину.

Він вважає, що тільки документальна перевірка в 2009 р. дозволила б ліквідувати одну третину автозаправок, які виробляють неякісний бензин. Також необхідно підвищити ставки акцизів на бензин, вироблений із компонентів.

За словами С.Куюна, 31 березня у Верховній Раді зареєстрований законопроект, який збільшує ставки на такий бензин.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся