ru ua

У "Батьківщині" відзначили свій внесок у зниження нормативів споживання газу населенням

Рішення уряду щодо зменшення нормативів споживання газу без лічильників - це перемога, досягнута спільними зусиллями та завдяки ініціативі ВО "Батьківщина". Про це сьогодні заявив заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.

Він наголосив, що через три тижні масованої атаки "Батьківщини" та виступів її лідера Юлії Тимошенко "ми отримали першу велику перемогу: фактично для 3,5 млн споживачів (господарств) або майже 15 млн громадян, тобто для третини населення, рішенням КМУ вдвічі зменшено нормативи споживання газу для тих, хто не має лічильників".

"За нашими розрахунками, це дозволить зменшити тарифи в півтора-два рази, - заявив заступник лідера фракції. - Тепер наші співгромадяни не сплачуватимуть за газ, який їм фактично не поставлявся, а в кінцевому варіанті - це і плата за тепло та за всі інші нормативи".

Як пояснив Соболєв, це означає, що за підсумками року Україна зможе вийти на такий баланс газу, який дозволяє весь газ українського виробництва безпосередньо надавати населенню і комунальному сектору.

Коментуючи засідання робочої групи щодо тарифів, депутат від "Батьківщини" повідомив, що сьогодні група, зокрема, проаналізувала ситуацію з видобутком газу на території України і з'ясувала, що "фактично з 6 млрд кубометрів газу є один так званий іноземний інвестор, а решта отримали готові свердловини, розконсервували їх та фактично добувають газ для своїх власних потреб".

У зв'язку з цим на засіданні пролунала пропозиція спрямовувати газ власного видобутку в повному обсязі на потреби українського населення.

Він також зазначив, що наведення порядку з тарифами на газ "дозволить одразу продовжити важку роботу з наведенням порядку на електричну енергію, розслідувати проблеми вугільної галузі тощо".

Крім того, нардеп повідомив, що у зв'язку з великою кількістю виявлених фактів корупції фракція "Батьківщина" пропонуватиме парламенту за підсумками звіту робочої групи з вивчення обґрунтованості тарифів створити відповідну слідчу комісію ВРУ.

Також, за його словами, робоча група пропонуватиме чітко внести зміни до законодавства щодо порядку формування тарифів та ініціюватиме термінове встановлення лічильників не за рахунок громадян, а за рахунок компаній, які надають такі послуги.