Банкіри впевнені, що 1,7 млрд дол. пішли в тіньову економіку, а не скуповувалися населенням у червні, - "Комерсант-Україна".

Незначна ревальвація гривні в червні - всього на 0,15% - призвела до активної скупки доларів населенням, яке придбало у банків валюти на 0,5 млрд дол. більше, ніж продало. На думку банкірів, населення не могло скупити рекордний за чотири місяці обсяг валюти - 1,7 млрд дол. - швидше за все, різниця пішла в тіньову економіку. Про це повідомляє "Комерсант-Україна". При цьому експерти впевнені, що попит на долари припиниться тільки після остаточної стабілізації курсу гривні і значно зросте, якщо Верховна рада збільшить мінімальну зарплату. Національний банк вчора повідомив, що населення придбало в червні ц.р. у банків 1,725 млрд дол., що є рекордним показником з лютого ц.р., а продало банкам всього 1,212 млрд дол., що також стало рекордною сумою, але вже з грудня 2008 р. Негативне сальдо торгів у розмірі 513 млн дол. було покрите інтервенціями Нацбанку. Минулого місяця регулятор продав зі своїх резервів 698,8 млн дол., зменшивши їх до 27,343 млрд дол. (-1,6%). Обсяг міжбанківського ринку зріс до 11,27 млрд дол. Ще в травні готівковий ринок демонстрував зворотну динаміку - населення продало банкам на 77,4 млн дол. більше валюти, ніж придбало. Обсяги покупки і продажу валюти населенням були менші, ніж у червні на 637 млн дол. і 47 млн дол. відповідно. У цілому середній щомісячний обсяг покупки населенням валюти з початку року складав 1,3 млрд дол., за винятком лютого, коли було придбано 2,178 млрд дол. Банкіри здивовані статистикою регулятора. "Населення не могло купити стільки валюти. Ми не бачили черг до кас. Активний попит з'явився тільки з 25 червня, коли почав зростати курс долара, але це не вплинуло на динаміку всього місяця", - впевнений скарбник одного з найбільших банків. Більшість казанчеїв фіксували підвищений попит на долари в кіосках тільки на початку липня.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся